Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hallottam hogy nem baj ha...

Azt hallottam hogy nem baj ha a szobacicának le van vágva a karma, ez igaz?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam hogy addig a részig lehet ahol még nem kezd sötétedni mert addig nem fáj neki és hogy így nem fogja bántani a bútorokat.

Ez tényleg így van?

És nem baj ha vágva van? (csak bent van, kint soha)

Ez 'elfogadott' dolog és nem okoz majd semmi problémát?

Kicsiként is lehet?



#köröm #bútor #macska ##vágás ##karom
2019. nov. 20. 13:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Vágni a végéből szabad, a karmokat eltávolítani viszont tilos. Én házilag nem merem bevállalni, de lehet, hogy állatkozmetikussal megcsináltatom, mert körömmel dagaszt a drága, amit egyre nehezebben viselek. Hiába terítek magamra rongyot, törölközőt a nyakamig, addig ügyeskedik a mancsaival, amíg alá nem fér és erről képtelenség leszoktatni. Ha pedig le akarom tenni, az összes körmével kapaszkodik a ruhámba, egyenként kell kiakasztgatni a körmeit, de még az sem egyszerű, mert azonnal mászna vissza.
2019. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva, nem baj., Időközönként át kell nézni a körmöket és a végéből egy picit levágni.

1. verzió: a cica félálomban vagy alszik. Kitapogatom a körmöcskéket, amit hosszúnak ítélték, nyissz.

2. verzió: a párom, pihe-puha anyagba burkolja úgy, hogy a lábacskáihoz hozzáférjünk. Itt is fontos, hogy a cica ellazult állapotban legyen, ha kissé feszült, jutifalatokal etetjük, miközben csitt-csatt.....amíg hagyja.:)

2019. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nyilván én sem arra gondoltam hogy az egész karmát eltávolítani, hanem ahogy írták is páran a végéből lecsippenteni.

Van kaparófája de nem az az elsődleges célpont a számára :D

Köszi a válaszokat

2019. nov. 21. 05:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!