Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet megértettni...

Hogyan lehet megértettni felnôtt macskával hogy nem jöhet be a házba?

Figyelt kérdés
Ez kinti macska mégis mindig bejönne. Olyan eröszakos nem érti meg. Csak ha elzavarom. De ha megint kimegyek, megint próbálkozik. Pedig tök jó idô van kint. Mi a baja??

#macska #ház #jössz
2019. nov. 21. 17:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom, eteted is, és odaszokott. Gondolom, simized stb. Pofátlan népség ez:)

Esetleg készíts neki egy kuckót, ahova behúzódhat és akkor lehet, de csak lehet, hogy nem akar annyira bemenni. :)

2019. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván nem fagy meg kint, de kérdés, hogyha magunkhoz veszünk egy állatot, felelősséget vállalunk érte, gondozzuk, akkor miért olyan ördögtől való dolog, hogy beengedjük a házba?

Télen bizony csontig hatoló hideg is szokott lenni és a macskák is fáznak. Persze feltalálják magukat, keresnek egy szélvédett helyet, de akkor sem értem minek így állatot tartani.

Legalább az előszobába be lehetne engedni. Azt megèrtem, ha mondjuk a konyhába nem mehet.

2019. nov. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
15%
#12 ugyanazert, amiert egy lovat vagy egy csirket se engedek be a hazba: mert nem oda valo. a macska kinti allat. sokkal nagyobb mozgas es terigenye van, mint amennyi hely van a hazban. a szore meg pont azert van hogy vedje a hidegtol.
2019. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha van nektek iylesmi, és miért ne lenne, hogy előszoba, mondjuk zárható ajtóval, szal, oda a kis előtérbe, ahol lerakjátok a cipőket, kabátokat, talán oda tudhatna menni. Valami meleg puha dolog is jó lenne ott neki, és pl egy ilyen emeletes műanyag kosár tetején, és pl a fonal az ilyen jó puha, meleg; vagy nemtom, az pl kimondottan cicatakaró volt-e, de babatakaró is akár jól jöhet. Valahogy tudjon bebújni alá. Kint nem feltétlen tudja magát olyan cool helyre, meg cool módon bevackolni, olyan jóól rétegelt, jóól szigetelt helyre. Mondjuk tényleg okés ,hogy a vadmacskák is meg tudják oldani, de ha ő a te cicád, valahova előre, vagy hátra be lehet őt talán engedni, a bejárati ajtó belső oldalára. Vagy pl mondjuk ha van garázs, akkoris valami olyan helyet belerakni neki , ami teljesen jól szigetel. Ja de viszont azt elfoglalhatja másik macska is, de mondjuk aludhatnak pl együtt is. :)
2019. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%

A macska nem kinti állat.

És példádnál maradva, a lovat meg a csirkét sem b*szod ki kóborolni, hanem gondoskodsz számára megfelelő szállásról, fedélről, melegről, tisztaságról, stb.

A macska miért is nem érdemli meg legalább ugyanezt..?

2019. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%
Én ha kutyám lenne azt is beengedném, semmi nem indokolja, ha "megszelídítettem" hogy ne viseljem a gondját élete végéig, vagy ameddig csak lehet. Van egy véleményem azokról akik ugyan megtehetnék de nem engedik be az általuk tartott állatot min. +5 fokos helyiségbe.
2019. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
85%
Minek van macskád, ha csak kirakod a kertbe, "azt jól van az úgy" alapon?
2019. nov. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

5-ös: A hajláktalan is megél 10 évig,attól még nem helyes.

7-es: a vadállat és az emberhez, kellemes körülményekhez szoktatott állat nem ugyan az.

2019. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
De nem lehet behozni, mert beszarik.
2019. nov. 21. 22:03
 20/26 anonim ***** válasza:
55%

Kitaláltam nektek valamit. a hátsó ajtótokra rakjatok egy lyukat, de ilyen lógó ajtaja is legyen a lyuknak. És akkor a lyuk túlsó oldalán legyen egy doboz, amibe bevackolhatja magát, de lezárt doboz, tehát annál beljebb nem tudna menni. De amúgy ebbe nemtom mennyire lenne kedve belemenni, ésmennyire szeretné.

Nemtom ez mennyire jó ötlet, meg pl mennyire lehetne nagy cicát alomra szoktatni, de talán meg tudná csinálni a nagy cica is ezt az újdonságot. Arra gondolok, hogy bele kell kotorni az alomba az ő mancsával, és akkor hátha nagyobb korában is hajlandó lesz; mert azért ő se szeret pl gondolom kakiban mászkálni, pl el is ássa (szal ennek lehet, nem csak az a funkciója, hogy a nagyobb ragadozók elől elrejtse, hanem lehet még pl az is, hogy ne lépjen bele; meg pl szokta nyalogatni magát, tehát tisztálkodik.) Szal szerintem akár még meg is tudhatná tanulni. Vagy pl tudok olyan cicákról, ahol nem csak ilyen előtéri cicák voltak, hanem mindig kikéredzkedtek, odaálltak az ajtóhoz, ha dolguk akadt. És akkor kiengedték őket. De amúgy szal pl az alomhoz nem feltétlenül van garancia hogy meg tudná szokni egy nagyobb cica, de végülis szerintem annyira okos egy cicus, hogy tudja, hogy hova van lehetősége elásni a dolgokat. De mondjuk pl olyat is láttam, aki a vécébe végezte, és utána meg el kezdte letekerni a falon lévő vécépapírt, hogy azzal betakarja, amit a vécébe csinált. :) De akkor viszont alakitsatok ki neki valami jóó kis vackot a garázsban, ha van nektek olyan, vagy,ha nincs akkor épiteni kell, vagy mini kutyaól, de nagyon kibélelve ilyen kis pihepuhára. :)

2019. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!