Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy házimacska mennyire tudna...

Egy házimacska mennyire tudna súlyos sérülést okozni egy embernek mikor az megsimogatja vagy felveszi?

Figyelt kérdés
Ha gonosz lenne a macska, és bántani akarna, nagyon. Ez csak egy elméleti kérdés, kiváncsi vagyok.

2019. dec. 2. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat a szemedet siman tonkre tudja tenni, es melyebb sebeket is kaphatsz az arcodra, de megolni vagy szetcincalni nem tudna.
2019. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz macska nincs.


De tegyük fel, hogy most a kezedben fogsz egy macskát, aki mindenáron bántani akar.


A legnagyobb sérülés, hogy a karmával belekap a szemedbe, így megvakulsz.


Ezen kívül csak szétkarolni, harapni tud, de nem halsz bele. Megragadod, leszeded magadról, és ennyi.


Ha valóban "gonosz", akkor veszett, amit átadhat - de azt nem maga a macska okozza

2019. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi akkor fordulhat elő, ha pánikban van, és védekezik. Egy ismerősöm állatkínzók kezeiből mentett ki egy cicát, aki ijedtében őt is összemarta foggal körömmel. Felületes, nem túl mély vérző sebeket okozott, de ilyenkor elég nagy a fertőzés veszély.
2019. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Felbatorodik, leláncol ,szét tépi az arcod,

Kikaparja a szemed, lábad tőböl leharapja, de akár csúnyán néz, infarktust kapsz.

Az is lehet, hogy rád lehel megfulladsz, vagy álmodban démonná változtat.

Úgy, hogy rád küldi a Blody Maryt.


Ezektől bármi kitelik. Nincs még macskád?

2019. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Egy macska is elég komoly sérüléseket tud okozni.Mondjuk,nem annyira mint egy pitbull,de tud.
2019. dec. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gonosz macska nincs, aki bántani akarna. Rémült macska van. Bántalmazott macska is van, aki védekezik. De akkor nagyon.
2019. dec. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha rémült és megpróbálod megsimogatni vagy felvenni,- miközben ő nem akarja - , esetleg sarokba szorítod, akkor megharaphat, karmolhat, és bizony, a karmok és fogak tűélesek. Megölni persze nem fog.

Nálam volt egy olyan eset, hogy mellettem aludt a cica és valószínűleg rosszat álmodhatott, mert rángatózott a teste. Én hülye meg simizéssel felébresztettem, szerintem hirtelen azt sem tudta, hol van és hirtelen kiugrott a karomból. Az volt a szerencsém, hogy az arcom elé kaptam a kezem, így azt karmolta végig (nem szándékosan, csak ugrás közben ki volt eresztve a karma), különben esélyes lett volna, hogy az arcom vagy a szemem bánja.

Egyébként épp tegnap néztem a Pokoli macskák egy epizódját, hát, abban volt egy olyan macsek, aminek még a közelébe sem nagyon lehetett menni, kaptak is a gazdik jó pár karmolást az arcukon vagy a kezükön. De nem gonosz volt a macska, csak nagyon vad és nem szokott még hozzá az emberekhez.

2019. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Gonosz macska tényleg nincsen, de sérüléseket tud okozni, vad vagy ismeretlen macskát pedig nem szabad kézbe venni.

Velem is megtörtént, hogy játszottam a cicámmal, és egy jót idekarmolt a kezemre, ömlött belőle a vér, de rögtön lefertőtlenítettük mert a fertőzés veszélye fennáll.

2019. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Ha be lehetne tanítani, mint egy kutyát, egy betörőre nézve sokkal veszélyesebb lehetne. Szekrény tetejéről ráugorna a fejére, a tűhegyes karmaival össze-vissza marná...


Sok éve van több-kevesebb macskánk (a legtöbb 17-19 évig élt), sose féltem tőlük. Volt, hogy játék közben véletlenül megkarmolt, vagy kicsit erősebben dagasztott. De nem hülyék mint sok ember, aki este leüt a pénztárcádért.

2019. dec. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!