Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt a cicát a minap mentetem...

Ezt a cicát a minap mentetem az utcáról. Szerintetek mien fajta? Vagy keverék? Van másik cicám is de az sima házi cica.

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2019. dec. 15. 10:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
45%
Gyönyörű cica, szerintem inkább brit hosszúszőrű vagy ragdoll lehet. Egy jó állatorvos meg tudná mondani.
2019. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Jovoheten viszem állat orvoshoz hogy megvizsgálja és megkapja az oltásokat.
2019. dec. 15. 11:33
 13/24 anonim ***** válasza:
44%
#9-es Nekem normál házi macskám van, kijár, hidd el, jól érzi kint magát pár órára. Egészséges, tiszta, és jól táplált, nem szükséges menteni; a kérdező valóban bajba jutott macskát talált, de ez nem feltétlenül van így, attól, hogy kint van.
2019. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon szép cica, te meg jólelkű vagy.
2019. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Maxitabi ***** válasza:
100%

Ha már viszed állatorvoshoz, nézess chipet benne, hátha keresik.

Nem elterjedt,de szokott lenni bennük-pl az enyémekben is van. Az egyik házi mentett, a másik törzskönyves fajtatiszta macska.

2019. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%

#13

Járjon ki a lakásból, azzal nincs gond, a mieink is kimehetnek a kertbe, vagy kimehetnének ha akarnának, (felügyelet mellett!) de ilyen időben nem akarnak, leginkább a kandalló párkányán alszanak.

Viszont változatlanul az a véleményem, hogy a macskának NEM AZ UTCÁN A HELYE, (de még csak a szomszéd kertjében sem, mert ha annak elfogy a türelme megmérgezheti, vagy agyoncsapja!) mert millió veszély fenyegeti ott. Autó elüti, kutya széttépi, betegségeket szed össze, másik macska megveri(sebek és tályogok) stb.

A felelős gazda vigyáz az állatára és nem fogyóeszközként kezeli, de sajnos nálunk még az állattartási kultúra a béka feneke alatt mozog!

2019. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban egy fajtatiszta, törzskönyves macska, akkor van benne chip. Normális tenyésztő tetet bele.

Amúgy, nekünk van egy vörös perzsa macskánk, amit itt dobtak ki autóból a műúton, a házunknál. Nagyobb, mint egy átlag perzsa, az állatorvos szerint talán kis main coon is van benne. Szóval, szaporítós perzsa :) megvették valami zugtenyészetből 10-20 ezer forintért, aztán rájöttek, hogy hullik a szőre, hangosan nyávog, ivartalanítani kellene, mert jelöl, és az is pénz... egyszerűbb volt kidobni.

Illetve, ha egy házicica mama párzik egy kijárós hosszú szőrű kandúrral, simán lehetnek ilyen kicsik belőle. A nőstény gazdáját nem hatja meg, hogy a nemkívánt 5-6 kismacska hosszúszőrű... ugyanúgy agyoncsapja vagy kidobja őket.

Szóval, az orvosnál nézess benne csipet (nem lesz), majd hosszú, boldog macskázást kívánok hozzá.

2019. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Én Ukrajnában élek itt nem divat a csippelés. Sőt akár milyen állatot kidobnak. A minap előttük volt elütve egy Husky
2019. dec. 15. 12:21
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

#9 és #16 Teljesen egyetértek! Így kellene mindenkinek hozzáállni a macskatartáshoz!


Kérdező pedig nagyon jó ember hogy megmentette ezt a cicust! Sok boldog cicás évet neked! 😊

2019. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ☺️☺️
2019. dec. 15. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!