Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt a cicát a minap mentetem...

Ezt a cicát a minap mentetem az utcáról. Szerintetek mien fajta? Vagy keverék? Van másik cicám is de az sima házi cica.

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2019. dec. 15. 10:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
37%
Befoghatok bármilyen macskát, mert kint volt egyedül, akkor is, ha tudom, hogy hol lakik vagy van gazdája?
2019. dec. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%

#21

Befoghatod, de ha csak nem látod rajta, hogy nem megfelelő bánásmódban részesül (sovány, beteg, gondozatlan, általánosan elhanyagolt állapotú) akkor nem tarthatod meg.

Viszont ha az utóbbiakat tapasztalod állatvédelmi szerveknél tehetsz róla bejelentést és nem vagy köteles visszaadni.

Az állatvédelmi törvény értelmében a macska sem lehet közterületen, pont a felsorolt veszélyfaktorok miatt. Sajnos ezt kevesen tartják be, ezért nem is hallottam, hogy valaki ellen eljártak volna, hogy a 8-ik macskáját üti el az autó.

2019. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
63%

...és kiegészíteném még a 22-es válaszomat azzal, hogy nem csak a kedvtelésből tartott állat, pl. a macska biztonsága érdekében született a törvény, hogy a macska sem lehet közterületen, hanem közlekedésbiztonsági és közegészségügyi vonzata is van.

Súlyos balesetek lehetnek egy átrohanó macska (vagy kutya) miatt, ami emberéletek kioltására is alkalmas.

Ezenkívül közterületen piszkolnak, a gazda nem jár a nyomukban, hogy kötelezően felszedje mint a kutyák esetében előírás (lenne)

Vagy megüt autó úgy egy macskát, hogy elvergődik és behúzódik valakinek az ingatlana előtti árokba, vízelvezetőbe és ott rohad +40 fokban hetekig, mert ilyenkor sincs gazdájuk.

(Ahogy nálunk is volt, hogy nyáron szét kellett verni az egyéves kocsibeállót, mert alatta oszladozott egy macskatetem és másképp nem volt eltávolítható. Öklömnyi zöld legyek és mérhetetlen bűz miatt.)

2019. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ragdoll keverék szerintem.
2019. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!