Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska depresszió gyógyítása?

Macska depresszió gyógyítása?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy skót lógófülüt aki de járt hozzánk a szomszédból. A gerince mindene kint volt eddig evett párszor viszont tegnap reggel óta semmit. Tipikus depressziós tünetei vannak, nem tudjuk mit tegyünk. Valakinek volt már befogadott cicája? Aki hasonlót élt meg? Hogy tudnánk ebből kirángatni? Van még két cicánk azok játszani is próbálják hívni de semmi..

2019. dec. 22. 07:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de új lakhelyen mindig jó, és csökkenti a depressziót, hogyha van neki egy kis doboza, amibe bele tud bújni. Én ezt olvastam. Ja és egyébként is jó lehet neki a doboz. És mégha csak le szigszalagozol egy négyszöget neki a padlóra, már az is csökkenti a depresszióját kutatások alapján:)
2020. márc. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

[link]


Egyetem Állatorvos-tudományi Karának kutatói egy menhelyként is működő állatpanzióba újonnan érkezett 19 macskát két véletlenszerűen kiválasztott csoportra osztották.

A macskák közül 10 kapott dobozt, 9 pedig nem.

A tudósok 14 napon át figyelték a cicák viselkedését az úgynevezett Kessler and Turner Cat-Stress-Score (CSS) módszerrel.

A mosdókagyló is megnyugtató hely a macskák számáraFORRÁS: Szomor Anikó

Ezt a stresszt mérő módszert a Universities Federation for Animal Welfare két szaktudósa, Kessler és Turner dolgozták ki. (Az intézmény egy, az állatok jólétét szolgáló nemzetközi tudományos szervezet.)

Kartondobozokkal a stressz ellen

A tanulmány jelentős különbséget mutatott a két kísérleti csoport egyedei között a 3.-ik és a 4.-ik napon:

a „dobozos" cicáknak jóval alacsonyabb volt a stressz-szintjük, és csak minimális viselkedésbeli változásokat mutattak,

míg a doboznélküli csoport tagjainak viselkedésében nagy eltérések mutatkoztak.

2020. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A cica elpusztult.. az orvos szerint kint szedhette össze ezt a hasnyálmirigy gyulladást ami azzal jár hogy összegyűlik a fehérje a hasüregbe és élve elfogy az állat. Nyál utján terjed, illetve váladékokkal.. míg kint kóborolt akkor szedhette össze..
2020. márc. 21. 15:00
 14/14 anonim ***** válasza:
:(
2020. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!