Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudsz a szezonális depress...

Mit tudsz a szezonális depresszió alternatív gyógymódjairól?

Figyelt kérdés
Édesanyámnál szezonális depressziót diagnosztizáltak, gyógyszeres kezelés alatt áll. az elején még hitegettek minket, hogy nem kell élete végéig gyógyszert szednie de mára már tisztába vagyunk vele, hogy ezzel kapcsolatban nem lesz változás. Teljesen megváltozott minden, nagyon levert a betegsége miatt, szégyenli meg nem mer saját döntései mellett kiállni "mert őt úgy is csak bolondnak nézzük". Próbálunk segíteni, beszélgetni, lelkesíteni, hogy ez ugyanolyan mintha cukorbeteg lenne ők is inzulinozzák magukat életük végéig stb. de nem látunk rajta változást. A kérdésem az lenne bárki bármit hallott valamiféle gyógymódról lehet az ezoterika, természetgyógyászat akármilyen alternatív módja, hogy legalább az életkedvét visszakaphassa kérjem írjon. Vagy ha csak van valami tapasztalata a betegséggel kapcsolatban kérem ossza meg velünk. Köszönöm!

2014. ápr. 23. 14:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Anyukámnál ezt diagnosztizálták: Fordított szezonális depresszió: A nyári szezonális depresszió során előfordulhat, hogy a betegnél nem depressziós tünetek jelentkeznek, hanem mániás, hypomániás viselkedésben nyilvánul meg a betegség. Ez, az egyfajta fordított szezonális depresszió a következő tünetekről ismerhető fel: túlzott feldobottság, jókedv megnövekedett szociális aktivitás hiperaktivitás eufórikus hangulat, szélsőséges jókedv
2014. ápr. 23. 14:39
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Olvass utána az Alpha-Stim -nek, nekem segített. szorongásom és depresszióm volt. A szorongás gyorsan múlt, a depressziónak kicsit több idő kellett, de folyamatosan csökkenthettem a gyógyszeradagomat, míg végül 4 hónap után teljesen elhagytam. Azóta heti 1-3 alkalommal használom 20-20 percet, és köszi, jól vagyok.


Az antidepresszáns eleinte tök jó volt, de aztán pár hónap után szerintem inkább rontotta az állapotomat, mint javította.

2014. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!