Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tud nélkülem lenni...

Miért nem tud nélkülem lenni a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy cicám, 8 hónapos. Ha bejövök a szobába, akkor elég gyakran leül az ajtó elé, néz befelé (üveges az ajtó), és hangosan nyávog, ugrál. Ha behozom magamhoz, akkor meg egyből fekszik le, alszik. Be is szoktam hozni sokszor a szobába, van, h éjjel is együtt alszunk, amivel semmi bajom nincs, nagyon imádom, csak hát azért 0-24ben nem tudunk együtt lenni. Pl. amikor bejövök enni és olvasni, nem tudom beengedni, mert nem hagy enni, vagy a bútort piszkálná, kaparná, és evés, olvasás közben pl. nem tudok rá figyelni. Szóval a lényeg, h folytok nyávog, ha nem együtt vagyunk. Tudok ezzel valamit kezdeni?:/ Mert lassan kezd olyan lenni az életem, mintha nem cicám, hanem kisbabám lenne, akit nem lehet egyedül hagyni. :'D
2019. dec. 28. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontos a meghatározás, az anyjának tekint, evés közben tegyél neki kistálkára egy-egy falatot a kajádból, addig békén fog hagyni. És igen, ilyen, amikor az embernek cicagyereke lesz:)Megy a mamija után a vécére is, ha fürdesz, nézni akarja, nehogy belefúlj a kádba, te vagy neki az isten. ÉLvezd:)
2019. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Imád téged a cicád! Te vagy a mindene, nem tud élni nélküled. Nagyon szerencsés vagy, irigyellek :)
2019. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen megoldás van, ignorálod. Ha tudod. Azért nyávog, mert veled akar lenni. Nálunk mindenhova bejöhet a cica, nincs kizárva. Tudja, hogy engem nem, de a tesómat meg tudja hatni a nyávogással éves közben, ezt ki is használja. Képzeld el, hogy egy szűk élettérben kell lenned egész nap és akit szeretsz, kizár téged a szobából. Egy-két dolgot szeretnek a cicák, a bútor kaparászása és a könyvekre, újságra vagy a laptopra fekvés az benne van a top 5-ben!

De azért meg tudnak tanulni viselkedni, az enyém nem megy rá a laptopra, illetve ha eleget játszom vele este, akkor reggelig alszik, mint bunda. Szeret a közelben lenni, mellettem szundizni, ők ilyenek :)

2019. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeret téged és veled akar lenni. Ha nem hagy evés közben, akkor adj neki a saját tálkájába egy kis kaját a SAJÁT TÁPJÁBÓL. Az ember kajáktól megbetegedhet!

Játszani szoktatok? Olyan igazi nagy szaladgálós-ugrálós játékot? Ha rászánsz napi félórát, akkor utána békén fog hagyni. Elég egy cérna vagy pingpong labda is, nem kell drága játékra gondolni.

A bútor kaparást pedig úgy lehet megakadályozni ha van neki kaparófája.

Szerintem értékeld hogy szeret téged mert a cicák nem szeretnek mindenkit :)

2019. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is nagyon imádom őt, csak néha úgy érzem egy lépést sem tehetek nélküle. :D Megvan az is, amit írtatok, h fürdés közben is bennt van velem a fürdőszobában. :D

Azért van kizárva egyes helyiségekből, mert szétszedné a bútort. Legutoljára a 10ezer forintos szőnyegemet kaparta ki, mire észrevettem, már kihúzta a szálját... Azt meg mégsem szeretném, h a lakást tönkretegye. :/ Pedig van kaparófája, de nem használja... Erre van valami tippetek, hogyan lehet rászokatni? Néha odameg, nézegeti, szaglassza, egyik mancsát ráteszi, de aztán ott is hagyja. :/

2019. dec. 29. 06:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Macskamenta a kaparófára? Hátha :)
2019. dec. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!