Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska kevésbé szereti a...

A macska kevésbé szereti a gazdáját, mint a kutya?

Figyelt kérdés
Ha erre létezik valamiféle megbízható, "tudományos" válasz, arra kíváncsi lennék. A sztereotípiákat azt hiszem, mind ismerjük.
2020. jan. 1. 20:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%
A macskák is szeretnek, csak nekik tartásuk van és ha nem akar, akkor nem jön oda hozzád.
2020. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
4%
szerencsetlent mindenki lenullazta de tok igaza van. a macska helyhez kozodik nem gazdahoz. most koltoztettunk 3 macskat, mindegyik legalabb 4 eves, hiaba voltak bezárva a garazsba a 4 napig amint kiengedtuk oket mind lelepett, azota se lattuk oket. egy kutya soha nem csinalna ilyet.
2020. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet összehasonlítani, de mindkettő szeretheti a gazdáját. A kutya falka állat lévén érzelmileg jobban rá van utalva a gazdára, ezért olyan hűséges. Neki örömet okoz ha a gazdájával bármit közösen csinálnak, sétálnak, játszanak vagy csak ülnek a kanapén.

De a macska is tud szeretni. Pl a mi cicánk haza vár minden családtagot. Ha valaki későn jön haza, pl mert szilveszteri buliban volt, akkor rendszeresen megnézi hogy nincs-e már az ágyában és az ablakban várja hogy megérkezzen. Az ajtónál fut elénk, igényli a társaságunkat. Este vagy reggel odajön és ad egy "puszit" (nem tanítottuk semmi ilyesmire). Pedig nem bújós, nem szeret ölbe lenni és aludni is kartávolságon kívül szeret. De kifejezi hogy örül nekünk és nem az étel miatt, vagy mert a helyhez ragaszkodik.

2020. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

#12

Mert ha értenél hozzá, akkor nem engedted volna ki a macskákat 4 nap után és nem irkálnál butaságot. Minden szakirodalom leírja, hogy legalább 2 hétig nem szabad kiengedni a macskát, akkor is csak egyenként és szakaszosan, felügyelet mellett.

2020. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%
Igen, van tudományos válasz. Nemrég volt egy műsor valamelyik tudományos csatornán, több szempontból összehasonlították a kutyákat és a macskákat. Megmérték a kutya és a macska stressz-szintjét a gazdi távollétében, és a kutyák stressz szintje sokkal nagyobb volt. Szóval a macska is kötődik, de a kutya jóval erősebben. De ez nem a macska hibája, csak később lett háziasítva (évezredekkel), mint a kutya. És a kutyát eleve segítő állatként és társállatként kezdték kezelni, míg a macska hosszú ideig csak az ember mellett élt, és az volt a szerepe, hogy irtsa a rágcsálókat. Jóval később lett társállat.
2020. jan. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
8%

Volt macskám. Sőt! Macskáim voltak. Meg kutyáim. Tyukjaim. Pókjaim. Hörcsögeim. Pspagájaim. Amputált szárnyú csókát is mentettem meg a haláltól. Tartottam gyíkot, lepkéket, halakat, még őzet is gondozta, amít be-nem-forrt a lába.


De persze közönyösen könnyű azt írni, hogy sosem volt macskám.


És könnyebb visszaigazolást keresni a saját feltevéseidre, mint meghallgatni másokat, vagy csak visszakérdezni, ezt miből gondolod, hogy nem volt soha macskám.


De gondolom itt nem a másik emberként kezelése a cél, ahogy a kommenteket olvasom. Bizonyítsd, ha tévedek, mert eddig ezt csak megerősítették.

2020. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez inkább olyan hogy a macskák nehezebben kezdenek bízni.Nekem sajnos nincsen cicám,de a tesómnak van.És ők is ragaszkodni kezdtek egy idő után.(Alapból sokat foglalkoztam velük)Ha le ültem az ülembe jöttek.Bár kutyájuk is van,de ő nála nem éreztem azt a kötődést amit a cicáknál.Tehát ez attól az embertől függ akié a macsek/kutya.Mindannyian máshogy érezzük azt hogy szeretnek.
2020. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%

Én azt olvastam pár napja, hogy a macskák annyira szeretik a gazdájukat, mint a kisgyerekek a szüleiket, a kutyák viszont valamennyivel kevésbé. Valami kísérlettel jöttek rá erre, bár azt nem tudom, az oldal mennyire volt megbízható forrású.

Mellékesen megjegyezném, szerintem igazából egyformán szeretik, csak máshogy fejezik ki (mert ugye a kutya őse falkában élt, a nacskájé magányosan)

2020. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%

Ha szigorúan tudományosan akarjuk nézni, akkor hol vannak a forrás megjelölések a hivatkozásokhoz?

Hol vannak a tudományos és megbízható cikkek a témában?


Eddig csak magán vélemények voltak itt. Egyik sem akadémiai.

2020. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

15-ös voltam. Jól lepontoztatok, pedig az egyetlen voltam, aki válaszoltam a kérdésre. Nem a saját véleményemet mondtam, hanem egy műsorra hivatkoztam, amit láttam. Nem emlékeztem pontosan, de tessék, kikerestem: [link]

A műsor címe: Kutya-macska párbaj: ki a jobb? Több részből állt. A kérdezőnek javaslom, hogy nézze meg, ha tudományos kutatásokon és kísérleteken alapuló választ szeretne. Remélem, ez elég semleges válasz volt, és senki nem fog érzelmi alapon lepontozni.

2020. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!