Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Beszédelgett az udvarunkba...

SOS Beszédelgett az udvarunkba egy (valószínűleg) terhes cica! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyám ugatott furcsa vinnyogó hangon, mire kimentem megnézni mi a baj, akkor látom, hogy egy cica ténfereg az udvaron! Behoztam a házba, nagyon hidegnek tűnik és érezni a csontjait, de mellette elég nagy a hasa és a cicijei duzzadtak. Becsomagoltam törölközőbe és betakartam az ágyon, meg adtam neki vizet és a kutyus konzervjéből adtam neki. De nem tudom mit kezdjek vele.

Valaki írna egy "terhesgondozási" alapot cica esetében?


2020. jan. 4. 22:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Este párizsit evett, 2 vastagabb szeletet kockáztam neki, de egyszerre meg se bírta enni! Biztos, hogy éhezett:( Éjjel sírt, megint evett, azután beletettem a lavórba amibe homokot tettem(a kutya homokozójából) átmenetileg. Használta! Mintha már itt élne évek óta! Azután visszatettem az ágyba és mellette ültem, és dorombolt! Olyan ari!
2020. jan. 5. 08:01
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a pennys kaják elég sz4r minőségűek, de nyilván az éhezésnél jobb. Mivel vemhes, szerintem főzz ezek mellé neki húst rizzsel (a rizs pépesre főjön), hogy, hasznosabb tápanyagok is kerüljenek a szervezetébe!

Mi lesz vele? Megtartod? :) Állatorvoshoz azért nem ártana elvinni, nehogy legyen valami baja!

2020. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki féregtelenitőt,mivel biztosan férges,és ellés után megfertőzheti a kölyköket is. (Bár ha az ágyba tetted,akkor én a helyedben magamért is aggódnék.) Miután hatott a gyógyszer fertőtleníts!
2020. jan. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Uh, oké. Akkor hívok állatorvost, majd ad neki, amit kell, biztosan jobban tudja. Köszi:)

Egy alutálcás kaját adtam neki és nagyon jó az illata, meg 55% hús van benne, meg ásványi anyagok! Én nem tudom, a boltban ez volt, neki meg tetszett. Bár lehet, most minden tetszene neki:) De igazad van, főzök neki hozzá rizst, úgy tartalmasabb:)

2020. jan. 5. 10:33
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A rizst nem feltétlenül kéne, mert székrekedés okozhat nála, azt hasmenésre adják neki... az első vagyok, aki azt a rengeteget írta az elején... Nagyon klasszul bevásároltál neki, jó ember vagy, bár mindenki ilyen volna:)
2020. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
És sztem az eddigi életéhez képest a Penny márka is luxus neki, nagyon jó lesz az... mindent nem lehet egyszerre...
2020. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma eddig 4x evett! Ha az éjjelieket nem számoljuk! A száraz tápot is falta! Meg se rágta! Az almot szépen használja. A kutyus is meglátogatta:)
2020. jan. 5. 15:17
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A meg nem rágott száraztápot lehet, hogy ki fogja hányni, ne ijedj meg, mohó evésnél ez előfordulhat...
2020. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vettél laktózmentes tejet, akkor naponta adj neki tálkában friss vizet, mert nincs igazuk azoknak, akik szerint a macska nem iszik. Nagyon is lefetyel a vízből.
2020. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Hu, épp most akartam kérdezni, hogy mi a baj, mert kihányta a tápot. Esetleg áztassam be neki, hogy könnyebben megeméssze?

Beszéltem amúgy az állatorvossal, kedden jön.

2020. jan. 5. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!