Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg szabad nyírni a perzsa...

Meg szabad nyírni a perzsa cica fején a szőrt?

Figyelt kérdés
Cicánkat sajnos nagyon nehezen tudjuk fésülni, párom lefogja, ő keményen küzd, harcol, harap. Most vettük észre, hogy míg a testével voltunk elfoglalva a csomókkal, addig az egyik füle mögött egy nagy kemény csomó lett. Tudom a mi hibánk, mert ott nem ellenőriztük, és most mire észrevettük, már elég nagy, nagyon kemény, teljesen a bőréhez nőve. :( Ollóval ezért nem merem kivágni. Hajnyíróval szoktuk neki kivágni az ilyen makacs csomót ha van a testén, de a fején nem tudom hogy lehet e. Valahol azt olvastam, hogy lehet hogy nem is nő a fején vissza a szőre. Aki biztosra tudja, megírná hogy ez igaz lehet e, vagy vágjam ki neki a hajnyíróval, így gyorsan túl lesz rajta. Megpróbáltam kibontani többször is, de ezt már nem lehet sajnos, meg a cica is nagyon rángatja a fejét, szerintem fáj neki, ahogy próbálom bontani.
2020. jan. 8. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Nem, nem szabad. A lábain sem teljesen.

Bár gondolom nem kiállításra jártok vele, szóval ha ennyire gáz a helyzet, akkor azon a darabon kivághatod.


Hányszor fésülitek egy nap?

2020. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Minden nap fésüljük egyszer 30 percet, vagy kétszer 15-20 percet. Sajnos a mi hibánk, hogy nem vettük észre a csomót, mert a cica testével, hajlatokkal voltunk elfoglalva, nem is gondoltuk, hogy a füle mögött is lehet csomó. :( Mire észrevettük, már nagyon nagy lett.

2020. jan. 9. 10:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon gáz és mindennel próbálkoztatok (szőrbontó spray pl), akkor vágd ki! Inkább, mint hogy begombásodjon alatta...
2020. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!