Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hányta ki az összes kaját?

Miért hányta ki az összes kaját?

Figyelt kérdés

10 perccel azután, hogy a macskám jóízűen megette az alutasakos (már megszokott) kajáját, azután ki is hányta, az egészet egyben. És volt a hányásban 2-3 kisebb 1cm átmérőjű szőrgalacsin.


A viselkedése nem igazán utal betegségre, ugrált, futkozott mikor megjöttem.


Én leginkább szőrcsomóra gyanakszok, vagy pedig habzsolt. Mert elég gyorsan eltűntette.


Orvos, vagy várjak következő etetésig, hogy ott is kihányja-e?


Szerintetek mi lehet ennek az oka, hogy kihányta 10 perccel azután, hogy megette? Valakivel fordult már elő ilyen?



2020. jan. 9. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Volt ilyen nálunk is, habzsolás miatt. Sajnos rendszeressé vált, úgyhogy vettem okyan tálat, ami gátolja a habzsolást. Azóta minden rendben. Ha még most is jókedvű, várj vele a következő etetésig.
2020. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Persze, van ilyen. Nálunk csak az vált be, hogy nem kap egyszerre egy egész alutasakosat, bármennyire is szereti. Ha 3 részre elosztom, és legalább fél órás eltérésekkel kapja, úgy már bent szokott maradni a cicapocakban.
2020. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1.válaszoló!

Igen én is gondolkoztam rajta váltani kéne habzsolás gátló tálkára :)


2.válaszoló!

Mi mindig csak egy felet adunk neki. Mert egy egészet nem tud megenni. :D

2020. jan. 9. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Kocsmában volt-e előtte?
2020. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyiknek én is kicsi adagot adok egyszerre, mert ha befalja, vissza is tálalja.
2020. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én cicám is ilyen sajnos. Én főként száraz táppal etetem, azt nem tudja gyorsan enni.

Szőrcsomó miatt is lehet, vagy mert ha Zsolt, vagy sok idő telt el két étkezés között.

Ha nem hány ki minden etetéskor nem kell orvos. Elég arra odafigyelni, hogy rendszeres időben kapjon enni, valamint száraz tápból olyat vásárolni ami segít a szőrcsomókon. Lehelni való se árt ha van. Mert ez is az emésztés én segít. 2-300 Ft egy tálca. Meglocsolod, és 2-3 nap múlva kiteheted elé.

2020. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen füvet én is tervezek neki venni :)
2020. jan. 10. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!