Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 13 hetesen megkaphatja az...

13 hetesen megkaphatja az első oltását?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig nem volt lehetőségem beoltatni a benti cicámat. Nagyon összejöttek a dolgok, pedig beszerettem volna oltatni. Nem baj ha most kapja meg? És mit fog kapni szerintetek? Mikor kell ismételni? Egyet kap majd? Mire figyeljek oda? Lehetnek mellékhatások?

És a legfontosabb, számít az hogy később kapja meg mint kellett volna????


2010. júl. 21. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
KATT: [link]
2010. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden macska részére:

6-8 hetes korban: macska kombinált oltás (fertőző gyomor- és bélgyulladás, fertőző- orr és légcsőgyulladás, macskanátha),


8-10 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska kombinált oltás ismétlése.


Kijáró macskák részére:

6-8 hetes korban: macska kombinált oltás (fertőző gyomor- és bélgyulladás, fertőző- orr és légcsőgyulladás, macskanátha),


8-10 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska kombinált oltás ismétlésével egy időben az első veszettség oltás


10-12 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska leukémia (leucosis) elleni első oltás,


12-14 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska leukémia (leucosis) elleni oltás ismétlése.


Szükség esetén:

16 hetes kortól igény és szükségesség szerint fertőző hashártyagyulladás, és bőrgombásság elleni védőoltások


A macska az utolsó beadott oltás után 10-14 nappal már teljes védettséget élvez. A védettség fenntartásához az oltások évenkénti ismétlése szükséges.

2010. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem, köszi! De ő már 13 hetes, és sajnos még nem kapott oltást, mert nagyon megromlott a pénzügyi helyzetem, és a fülrühösségére rá ment a pénzem. És ez a kérdés, h pl. most ha megkapja a kombinált oltást, akkor ugyanolyan hatásos lesz mintha pl. 8hetesen?
2010. júl. 21. 16:36
 4/5 Morfologus ***** válasza:
Szerintem beszélj egy állatorvossal, ö majd elintézi.
2010. júl. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem, mondta hogy 8 hetesen be kellene oltani, mondtam hogy már elmúlt, és azt mondta hogy akkor jövőhéten hozza az oltóanyagot, De azt nem kérdezte h mennyi idős, én pedig utólag kezdtem el aggódni ezen.
2010. júl. 21. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!