Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiszámíthatatlan a cicám?...

Kiszámíthatatlan a cicám? Való mellé másik cica? Tapasztalatok ilyen esettel?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hós fiú cicám. 5 hetesen találtam. Fél évesen lett ivartalanítva. Az ismerősömnek van egy fiú és egy lány cicája, ivartalanok, 2 évesek. Egyszer elvittem a cicámat hozzá, hogy ismerkedjen másik cicával. Először fújt rájuk és kicsit félt tőlük. De másodszor már lapos kúszásban közlekedett közöttük és felderítette a terepet. A másik cicák továbbra is fújtattak rá, de ő játékosan vette a szitut, nem kötekedett. Később, amikor ő 10 hónapos volt, találtunk egy fél éves kismacskát, aki szintén fiú volt. Hazavittük és azokban a napokban, míg itt volt(3 napot) totál ideges volt, nem lehetett odamenni hozzá, se megsimizni, se hozzá szólni, mert ránk is fújt és megharapott minket is, a kismacskát meg 1xűen utálta, amint meglátta morgott-fújtatott rá. Enni se akart, aludni nem mert, már olyan volt, mint vmi idegbeteg, minden mozdulatra összerezdült, morgott-fújt. Egyedül akkor nyugodott el egy picit, ha külön lettek választva, akkor evett és elpihent kicsit, de amint meglátta/meghallotta a másikat, már befeszült. A durva, hogy nem támadta meg egyszer sem, csak simán távol akarta tartani magától, ahogy közelített felé, úgy erősödött a morgás.

Na most az van, hogy elég sokat sír. Gondoltam, most, hogy már felnőtt, elmúlt egy éves, meg eltelt némi idő azóta, megpróbálhatnánk egy 2-3 hónap körüli kislány cicával. Más kategória, mint a fél éves majdnem ivarérett kandúr. Szerintetek van értelme egyáltalán?

(Imádjuk a cicákat és folyton az ebtelepet lesem, annyi cica kerül be. Jó lenne, ha kijönne egy másik cicával, és mi is szeretnénk még egy cicát. Vagy amíg ő itt van sose lehet másik cicánk?)


2020. jan. 15. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A falkaállat kutyával szemben a macska a természetben magányosan él, mivel területvédő, ezért sokkal nehezebben szokik össze olyan állattal, amivel nem együtt nőtt fel. Nagyon is kiszámítható a cicád, a fajtája jellegzetességei szerint viselkedik. Te viszont olyan magatartást vársz el tőle, mintha kutya lenne. Ha két cica nem bírja egymást, a gyengébbet a másik képes el is üldözni a háztól, úgy, hogy nem is mer hazajárni, legföljebb enni, vagy beszorul a lakás egy sarkába, és ott bujkál.
2020. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én ez alapján azt mondanám, hogy nagyon rizikós.

Nekem saját tapasztalatom a következő:

Volt egy házi cicám és vettem mellé egy brit rövidszőrűt. A házi kinti-benti volt. Persze meg is halt azóta, természetesen, odakint baleset érte :( Ne pontozzatok le, szenvedek eleget, nem kell ekézni.

A brit rövidszőrű kezdettől fogva csesztette a korábbi (kinti-benti) cicámat, teljesen ellehetetlenítette, külön kellett őket éjszakára zárni.

Ő féltékeny volt, a "régi" cicám nem jöhetett a közelembe, ha észrevette, hogy a közelembe jön, egyből leteperte :(

Most egyedül van, de "vendégségbe" szokott jönni hozzánk cica napi szinten, aki szintén benti, napi 1-2 órát nálunk tölt. Ugyanazt csinálja vele is. Ha ott élne velünk a cica, nem csak vendégségbe jönne, teljesen meg lennék lőve.

Szokattam már össze cicát, kétszer is probléma nélkül, ahogy a nagy könyvben meg van írva fokozatosan, kiválóan sikerült. De ezzel a cicával nem lehet ezt megtenni. Megszokta, ismeri, nem úgy bántja, mint egy idegen macskát, de mégis egyfolytában cseszteti.

Ha már nincs ott másik cica, teljesen megnyugszik, kisimul, dorombol, jó kedve van. Ahogy leírtad. De amíg ott van a vendég cica, tiszta ideg, nem hagyja magát megsimogatni, egyfolytában a másik nyomában van, vagy csak csúnyán néz rá.

Szóval ha ilyen a személyisége, akkor lehet hogy veszett ügy. Csak akkor vegyél magadhoz másik cicát, ha lesz neki B terv, aki át tudja tőled vállalni.

2020. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ellenkező nemnél is így van, illetve nem lehet úgy, hogy a kicsivel szemben tisztázná a rangsort és akkor megbékélnek?
2020. jan. 15. 09:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Bármilyen nemű cicánál ugyanígy lesz. Nagyon vágysz cicákra, de ez csak a te kívánságod, a macskát boldogtalanná tennéd vele.
2020. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki, aki megbízható, elfogadja a cicát tőled, ajándékozd neki, és kezdj kutyát tartani, mert az elvárásaid alapvetően kutyás elvárások.
2020. jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van kutyánk is:) A cicesz szereti csesztetni, de nem úgy. Csak bújócskázik vele. Azt élvezi, hogy a kutyesz rámorran:D Olyankor elszalad, majd kezdi előlről. De sosem féltékeny rá, ha épp nem a bolond órájában van, akkor mindig nózipusziznak, sokszor együtt alszanak, szóval alapvetően jóban vannak,mindegyik boldognak látszik.

Van B terv, mindenképpen, a cicának sem akarok rosszat, nyilván. Csak ahh ... Annyira jó lenne, ha jóban lenne egy másik cicával:(( Nyilván, az ő boldogságát tartom szem előtt, plusz ha ő nem boldog, akkor én sem, szóval mindenképp az a cél, hogy kijöjjenek egymással. Ha terrorban tartja, vagy megint elkezdik és nem marad abba a hülyeség, és csak ideges lesz meg nem akarja itt tudni, akkor nyilván el lesz víve a kiscica. De én egy utolsó próbát tennék. Ezelőtt 10hó-kandúr/6hó-kandúr felállás volt, most 18-hó(addigra)-kandúr/2-3hó nőstény lesz. Hátha elfogadja.

De addig még átgondoljuk, míg betölti a másfeledik évét. Ezért írtam kérdést, hogy addig jobban utána járjunk.

2020. jan. 15. 09:47
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, tőle semmiképp sem válnánk meg egyébként.
2020. jan. 15. 09:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 40 év alatt sem történt olyan, hogy sok macska közül olyanok akár csak elviselték volna egymást, akik nem voltak egymás szülei-gyerekei vagy testvérei. A kutyával jobban kijöttek, mint egymással, pedig azt se szerették. Még ahol kölyökkorban a két cica jól is jött ki egymással, felnőve - az ivartalanítás ellenére is - vad ellenségeskedés lett közöttük, egyikük csak a kerítésen kívül tudott létezni, úgy üldözte a másik, a haláláig sajnos...
2020. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszönöm az őszinte választ. Ezzel le is zárnám. Nem lesz másik cica. Neki adok meg minden tőlem telhetőt. Remélem ez is elég a boldogságához:((
2020. jan. 15. 10:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne búslakodj, sok örömöd lesz benne, te leszel a mindene, az emberekkel jól kijönnek. Mármint amikor épp olyan kedvük van, mert egy macska ritkán hagyja random ölelgetni magát - "majd ha én akarom" - mondja. :)
2020. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!