Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiszámíthatatlan a cicám?...

Kiszámíthatatlan a cicám? Való mellé másik cica? Tapasztalatok ilyen esettel?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hós fiú cicám. 5 hetesen találtam. Fél évesen lett ivartalanítva. Az ismerősömnek van egy fiú és egy lány cicája, ivartalanok, 2 évesek. Egyszer elvittem a cicámat hozzá, hogy ismerkedjen másik cicával. Először fújt rájuk és kicsit félt tőlük. De másodszor már lapos kúszásban közlekedett közöttük és felderítette a terepet. A másik cicák továbbra is fújtattak rá, de ő játékosan vette a szitut, nem kötekedett. Később, amikor ő 10 hónapos volt, találtunk egy fél éves kismacskát, aki szintén fiú volt. Hazavittük és azokban a napokban, míg itt volt(3 napot) totál ideges volt, nem lehetett odamenni hozzá, se megsimizni, se hozzá szólni, mert ránk is fújt és megharapott minket is, a kismacskát meg 1xűen utálta, amint meglátta morgott-fújtatott rá. Enni se akart, aludni nem mert, már olyan volt, mint vmi idegbeteg, minden mozdulatra összerezdült, morgott-fújt. Egyedül akkor nyugodott el egy picit, ha külön lettek választva, akkor evett és elpihent kicsit, de amint meglátta/meghallotta a másikat, már befeszült. A durva, hogy nem támadta meg egyszer sem, csak simán távol akarta tartani magától, ahogy közelített felé, úgy erősödött a morgás.

Na most az van, hogy elég sokat sír. Gondoltam, most, hogy már felnőtt, elmúlt egy éves, meg eltelt némi idő azóta, megpróbálhatnánk egy 2-3 hónap körüli kislány cicával. Más kategória, mint a fél éves majdnem ivarérett kandúr. Szerintetek van értelme egyáltalán?

(Imádjuk a cicákat és folyton az ebtelepet lesem, annyi cica kerül be. Jó lenne, ha kijönne egy másik cicával, és mi is szeretnénk még egy cicát. Vagy amíg ő itt van sose lehet másik cicánk?)


2020. jan. 15. 08:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az 5 éves cicám mellé kaptam egy 3 hónapos cicát, a régi 3 napra rá eltűnt, soha nem láttam. Vele nőttem fel, az első macskám. Bármit megtennék, hogy visszakapjam őt. Borzalmas rágondolni, hogy miattam tűnt el mert idehozattam mégegy macskát. Tudom, hogy nagyon jó érzés mikor jön egy új kiscica és tök jó lenne a két macskát együtt látni, ahogy játszanak stb. de lehet az ellenkezője is és ezt figyelembe kell venni. Higgy nekem, én rengeteget sírtam miatta, még most is pedig már 1 éve volt. Ezt nem azért írtam, hogy elmenjen ettől az egésztől a kedved. Össze lehet macskákat szoktatni, szerintem az esetek többségében sikerül, vagy ha nem is nagy barátok legalább elélnek egymás mellett. Lehet, hogy nagyon nem díjazná a macskád, de lehet az ellenkezője is, hogy jól kijönnek. Csak nem szeretném, ha esetleg veled is megtörténne, mert tudom milyen érzés és nem kívánom neked.

Egyébként, ha ki szeretnéd próbálni, menhelyekről lehet ideiglenesen befogadni macskákat és akkor nem örökre lesznek nálad, vagy esetleg ha megszereted örökbe is fogadhatod.

Remélem segítettem!

2020. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Benti cica, nehezen tűnne el, de értem amit mondasz.

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nem elég, ha "elélnek egymás mellett". Ha nincsenek köszönőviszonyban sem vagy tudomást sem vesznek egymásról, esetleg neheztelnek egymásra, tehát zavarja már a jelenléte is és csak "muszájból" szokja meg az újat, az nem jó. Akkor inkább legyen maga. De ne legyen szomorú, ideges emiatt.

2020. jan. 15. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!