Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítás után...

Lány cica ivartalanítás után rosszul van?

Figyelt kérdés
Tegnap ivartalanították 8 hónapos lány cicámat. Tegnap este kicsit szaladgált, evett, ivott., de ma egész nap alszik, nem hajlandó se enni, se inni. Hideg a füle, tappancsai ha betakarom kicsit felmelegszik, felek hogy kihűl, kiszárad. Ha leakar jönni az ágyról, leveszem de amint közelítek a lábához, vagy megfogom óvatosan morog, fúj:( mikor lesz kicsit jobban? Tudom, még csak tegnap volt műtve, de tök ideges vagyok, hogy mikor lesz jobban:( köszi!

2020. febr. 15. 14:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja, a gallért nem viselte el leszedte, ezért cicanadrágból csináltam neki ruhát, azt eltűri... nemtudom ez nem e baj.. nem szoros pedig mert befér az ujjam

Tudom nagyon túlzásba viszem, de ő az első cicám, mentett és nem tudom mi a normális:(

2020. febr. 15. 14:32
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Az én cicám is 8 hónapos és hétfőn műtötték.Szerencsére nekem evett,ivott rendesen,de első 3 napot szinte végig aludta.Mi ruhát kértünk neki,nem gallért ilyen body szerű,párszor vissza kellett már tenni rá de mivel nem piszkálja a sebét,ezért tegnap óta már nem tesszük vissza rá,ha leveszi.

Szerintem ha nagyon aggódsz hívd fel az állatorvost,de én úgy tudom,hogy az első 2-3 nap elég fájdalmas nekik,valószínű őt jobban megviselheti.

2020. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Lázas stb , itasd fecskendővel , 3 NAPIG CSAK PATÉ KONZERV ÉLELMET KAPJON , az hidratál és sebet nem nyomja a heget ...
2020. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Itatom vagyis próbálkozok, de enni semmit se hajlandó csak alszik.. meg remeg .. hétvégén meg nincs állatorvosunk:( tiszta kész vagyok nem tudom normális e
2020. febr. 15. 16:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még csak tegnap volt a műtét! Nem baj ha pihen! Mindegyik kis állat másképp reagál. Van aki pár óra múlva már ugrándozik, míg mások csak 2-3 nap múlva lesznek jobban. Itasd, az fontos. Kináld étellel is. Ha holnap sem akar enni semmit sem, akkor hétfőn mindenképp vidd vissza az orvoshoz! Ne idegeskedj, légy türelmes! Vannak olyan cicák, akiknek több idő kell a felépüléshez.
2020. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ma már iszik meg nyalogatja a kaját is! Megnyugtattatok:)
2020. febr. 16. 08:27
 7/12 anonim ***** válasza:
de jó :) további gyors gyógyulást.
2020. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Alap esetben mindig kicsit rosszul viselik, van fájdalom is. Fájdalomcsillapítót kapja? (ha a doki nem adott te ne próbálkozz semmi humán al, állatdoki valamilyen carprofen tartalmú szokott ilyenkor adni, azt szednie kell a cicának az elejétől a fájdalomra).

A ruha nem hiszem, hogy szoros, de van macsek amelyik nagyon rosszul tűri. Illetve az altatás is nagyon meg tudja viselni őket, nekem volt olyan cicám ami alig tért észhez. Itasd leghosszabb esetben, de ha nem eszik, nem iszik semmit, az aggasztó. Ha holnapra (vagy inkább ma estére) nem nagyon javul, akkor irány vissza az orvos. Meleg vizes palackot tehetsz mellé, hogy óvd a kihűléstől.

2020. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azóta hanyt tegnap óta:(
2020. febr. 17. 09:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Azonnal doki, és a veséjét nézesd meg! Vérteszt gyorsan vagy UH (de az sem mindig mutatja ki).
2020. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!