Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor cica lába bedagadt,...

Kóbor cica lába bedagadt, vérzik, nem tud ráállni, nem engedi megfogni magát. Nagyon sajnálom szegényt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta etetek egy kóbor kandúrt és kb. 3 nappal ezelőtt sántítva jött "haza". A jobb mellső mancsa be volt dagadva, de rá tudott állni. A duzzanatot leszámítva nem láttam rajta más sérülést, nem vérzett, a bundája is rendben volt, már amennyire meg tudtam nézni, mert nagyon félénk. Ma éjszaka viszont legalább egy 20 forintos érme nagyságú foltban teljesen hiányzott a mancsáról a szőr, vérző seb volt rajta és nem tudott ráállni sem. :((( Tudom, hogy állatorvoshoz kéne vinni, de nem tudom megfogni, fúj rám és morog amikor a kezemmel közelítek felé, illetve az sem biztos, hogy ki tudnám fizetni a dokit, 11 ezer forintom van jövőhét szerdáig, nem tudom mennyibe kerülhet egy vizsgálat, szuri, vagy antibiotikum. És ha nem tudom megfogni és elvinni a cicát, szerintetek az orvos látatlanba tudna neki felírni valami gyógyszert? Teljesen tanácstalan vagyok. :(
2020. febr. 22. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Közeli menhelyek esetleg?
2020. febr. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Annyit változott a helyzet, hogy beszéltem Apával telefonon és valamennyi pénzzel ki tud segíteni, macskahordót is tudok szerezni szerintem, már csak azt kell kitalálni, hogy vigyük el a rendelőbe úgy, hogy a lehető legkevesebb stressz érje, szerintem így is sokkos állapotban van a fájdalomtól szegény. :( Aztán lehet tényleg menhelyre kéne adni, ahol ivartalanítják és megfelelő gazdit találnak neki. Nagyon fog hiányozni, de neki lehet ez lenne a legjobb. Én rengeteget hirdettem facen, de sajnos nem jelentkezett rá senki.
2020. febr. 22. 02:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű tályog van lábán.
2020. febr. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes vagy, hogy segítesz neki! Azért is gondoltam menhelyre vagy állatvédő alapítványra, mert segíthetnének abban, hogy mielőbb állatorvoshoz jusson.

Első voltam.

2020. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicával?
2020. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szereztem macskahordozót és felvettem a kapcsolatot egy menhellyel, de sajnos egész nap nem jött elő a cica. :( Máskor is előfordult már, hogy 1-2 napig nem mutatkozott, mert legénykedett valahol, vagy jól lakott a szomszédoknál, úgyhogy próbálok nem a legrosszabbra gondolni. Amikor az állatorvosnak mondtam, hogy ma már valószínűleg nem tudom elvinni a cicát rendelőbe, akkor a doki azt mondta, hogy sérült macskáknál normális, hogy visszahúzódóbbak lesznek, próbálnak elbújni a többi macska és ragadozók elől és tartalékolják az energiájukat. De nagyon szívós állatok, úgyhogy figyeljem, mert bármikor felbukkanhat. Remélem így lesz. Ha lesz fejlemény megírom.
2020. febr. 23. 02:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!