Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam az idős...

Hogyan szoktassam az idős cicát panel lakásba ha mindig is kerti kinti cica volt?

Figyelt kérdés

Elköltözünk panel lakásba hamarosan és nem tudom hogy fogja azt megszokni mennyire fog sírni kaparni és mennyire fogja a szomszédokat zavarni ha sír :(

Nagyon félek hogy nem fogja megszokni.


2020. febr. 23. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Az ablakot hálóztasd be, köülönben kiugrik, agyonüti magát, vagy csak simán megszökik. Van egy cég a face-en, ezermester fiai és macskaháló kulcsszóval keress rájuk, azok behálózzák az ablakaidat harapásálló hálóval. A lefelé bukó ablakokról tudd, hogy ha beleakad a v-nyílásába a cica, szétmennek a belei, és kínhalált hal, valamit találj ki erre.
2020. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezeket tudom én is.

Már be van hálózva és szúnyoghálózva is. Én csak arra akarok megoldást hogy ne kaparja az ajtót és ne sirjon hangosan. Nincs rá esetleg nyugtató cicáknak?

2020. febr. 23. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Feliwayt költözés előtt pàr nappal dughatsz be konnektorba, cicaferomont bocsàt ki, azt sugározva a cicának, hogy az új lakás jó, cicának való hely.


Egyébként a legtöbb cica a kezdeti értetlenség után simán átszokik. Felnőttként mentett cicáim vannak (értsd, utcán éltek évekig, nem volt olyan, hogy bejárnak akárhova), egyik sem vágyik kintre. Az ablakból imàdnak tévézni, de ennyi.

A kandúrcicánk néha rinyál, én azt hittem, amiatt, hogy ki akar menni (szívesen kikandikál a lépcsőházba, ha jövünk haza), kapott hámot pórázt. Teljesen kiakadt tőle, 20 mp után pánikban menekült be, szóval ennyit a kijárásról. A lépcsőházba azóta is kikandikál néha (szabadon), megszaglássza a szomszédok ajtaját, majd visszavonul a lakásba. Na, ennyit a szökni vágyó kinti macskáról. :)

2020. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

és mi lenne ha elvinnéd sétáltatni esetleg?

idős cicát már nem szoktatsz át , ne hagyd szenvedni

2020. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
nem is értem macskát miért nem szokás kivinni a levegőre, hámmal és pórázzal.. Nekik nem jár a friss levegő?
2020. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

5, a macska nem csak ragadozó, de a mérete miatt prédaállat is. Nem sétálgat olyan önfeledten, mint a kutya, vagy legalábbis kevesebb macskára jellemző (nyilván van, amelyikre igen). Helyette lapul, bújik, menekül, a póráztól pedig bepánikol, hogy visszafogja.

Nem fogom ilyen stressznek kitenni a macskámat, ha nem élvezi, nem érdekli. Kipróbálni lehet, hogy érdemes, hátha a kérdező macskájának bejön, de erőltetni nem lehet.

2020. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jót is fog tenni neki, legalább nem lesz baja így öregségére. Csoda, hogy eddig nem lett valami vele kint.
2020. febr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is a Feliwayt javaslom, egy próbát megér.
2020. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szerintem a megszokott dolgai sojat segítenek majd, meg egy ideig zárni, nehofy megszökjön, alommal megismertetni. Többet foglalkozni vele.


Macskánál azért gond a kijárás, mert elüthetik stb.,elveszik.... Falun nem tudnád megtenni, hogy nem megy ki. Kiúgrik a 2 méteres ablakból is, de itt szerencsére zárt udvar van, kocsi nem jár, de így is féltem.


Amúgy a hámot csak meg kell szoknia. Először egy ismerősömé huzatta magát, a lakásban szoktatta rá. Enyém meg megzavarodott a nyakörvtől. Egy alkalomnál nem adnám fel és már a lakásban szoktatnám.


Amúgy az ivartalanítás mindenképp fobtos, ha eddig enm volt, meg ugye az alom.


A másik, hogy a kinti-benti macskáim (szüleim elrontottákl, szeotembertől áprilisig ki sem lehet robbantani őket, aztán nyáron meg nem jönnek be, egyik a tóparrjára jár le, este jön haza.

2020. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9, nem tudom, hogy a hámos "amúgy" rész nekem szól e, de gondolom igen, mert én hoztam fel korábban. :)

A kommentemben egyszerűsítettem, a hámhoz hónapokon át szoktattuk idebent, nem is zavarja, szóval azzal nincs gond. Lépcsőházban is gyakoroltunk. De őt a kinti lètben annyi érdekli, hogy megnézze a többi ajtót a szinten, aztán jönne be. Pórázzal is, póráz nélkül is. Hiába jutottunk el az udvarig jutifalival meg noszogatással, azonnal fordult volna vissza. Mikor nem hagytam, bepánikolt.

Nem erőltetem, ha a cicának nem tetszik. :) A hámot elfogadja (voltunk adománygyűjtésen önkéntesek pl, tudod simizz és vegyél kaját, ha cuki, szóval elviselte magán idegen helyen is), de a sétától kiborul.

Azóta póráz nélkül kimehet a lépcsőházba, átlagosan 2-3 perc elég neki, és magától jön be.


Szóval a megszokás kérdése részt cáfolom. De persze, ettől még a kérdezőnél beválhat. :)

2020. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!