Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan ijeszhetnék rá/űzhetném...

Hogyan ijeszhetnék rá/űzhetném el? Féltem a cicáinkat.

Figyelt kérdés

Van három cicánk, imádjuk őket, nagy kertünk van, rendben vannak, sosem mennek messzire, ha épp nincsenek is itt, akkor is 20mp belül elő jönnek onnan, ahol vannak. Kerítés is van körben mindenhol, de a fákon tudnak közlekedni a macskák. Ez falu, sok embernek van macskája, az idegen cicákat sem bántjuk soha, mert állatbarátok vagyunk, sok kóborkát etetümk is. Nemrég költöztünk ide. Viszont van egy nagyon gonosz macska, aki az egész környéket rettegésben tartja, terrorizálja a macskákat, sajnos párat már ki is nyírt. Mostanában a mieinket találta meg. A gazdája sem normális sajnos, már többször lett beszélve vele, de ő is ugyanolyan idegbeteg, mint a macskája.

Hogyan tudnánk távol tartani? Mit csináljak, ha rajtakaom, hogy itt van, hogyan ijesszem el? Megölni, megmérgezni nyilván nem akarom, de komolyan már az is megfordult a fejemben. Ja és a gazdája biztosan bosszút állna a mi cicáinkon.

Kuyánk is lesz tavasszal, de ahogy elnézem, sok szomszédnak az is van, mégsem "csapott még az asztalra" egyik sem ezzel kis terroristával szemben.



2020. febr. 24. 07:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*ijeszthetnék
2020. febr. 24. 07:15
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Tudom, hogy pénz,de ha elvinn3d ivartalaitattni?
2020. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

1. Kutya

2. Macskabiztos kerítés, hogy ne tudjon bejönni, és a tieid ne tudjanak kimenni.

Mást nemigen tudsz tenni.

2020. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most csináltattunk új kerítést és kaput októberben 1,2 millióért, plusz a többi felújítás, nagyon nem szeretnénk megint kiadni erre. Plusz, itt rengeteg a fa, azon attól még közlekednek. A miénk is felmászik 8 méterre simán és a másik oldalon jön le.

Ivartalanított kandúr macska, ezért nem értem miért van ez. Bár mondani bármit lehet. Egyből elrohan, amint kimegyek, nem tudom hogyan lehetne megfogni. Na meg a sérülés is garantált. Összevissza karmolna, harapna.

2020. febr. 24. 08:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Cicabiztos kerítés, és a fák megfelelő metszése, hogy arról se ugorjon át. Ennél jobb és humánusabb megoldás nincs.

Illetve ha ez nem opció (egyàltalán nem olyan drága amúgy, mint gondolod, nem az egész kerítést kell lecserélni, ez egy plusz eszköz a tetején), akkor abból a szép nagy kertből egy részt le kell keríteni, kifutót kialakítani a cicáknak.

Keress rá fészen macskahálós oldalakra, szuper kifutóötleteket találhatsz.

Ez az idegen kandúrt nem akadályozza meg abban, hogy a kertet területének tekintse, de a tieidhez nem fog hozzáférni.

2020. febr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

"Most csináltattunk új kerítést és kaput októberben 1,2 millióért, plusz a többi felújítás, nagyon nem szeretnénk megint kiadni erre."


Értem. Ha pénzbe kerül akkor le van .....va

A fákat visza lehet vágnj.

Macskabiztos kerítéshez meg nem kellenek vagyonok.


" Megölni, megmérgezni nyilván nem akarom, de komolyan már az is megfordult a fejemben. "


Egy álat barátnak eszébe sem jut ilyen. Szóval te csak a kényelmes élwtet szerető emberek közé sorolható vagy akinek a saját állatai " Talán " fontosak.


Ivartalanítva vannak a macskáid?

Lefogadom, hogy nem. Ha igen, én kérek elnézést.

Másnem befogod az idegen macskát, és ivartalaníttatod.

Jaa bocs az pénzbe kerül.

Hagyjuk is... Minden bagy te csak nem állatbarát.


Le lehet nyugodtan pontozni. Itt gyk-n úgyis erre gerjed minden ember.

2020. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezt az eszközt megnézem, ezt a macskabiztos kerítést. Örülök, ha nem az egészet kell cserélni.

Ja, még a 6-osnak. Milydn jogon oktatsz ki, te szerencsétlen? Az összes macskám ivartalanított, rendszeresen oltva vannak és chip is van bennük. Csak a kajájuk havi 15 ezer. Szóval a pénz egyáltalán nem gond. A másik pedig ivartalanítva van, de látom olvasni sem tudsz.

2020. febr. 24. 09:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítást amúgy kandúrnál látni lehet (csak mert írtad, hogy mondani bármit lehet), nem lógnak a golyói, csak a zacsi laposan, vagy még az sem. Szóval égnek tartott farokkal majdnem olyan hátulról, mint egy lány.

Ha vannak golyszlik, akkor kamu az ivartalanítás.

2020. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eléggé biztos vagyok benne, hogy nincs ivartalanítva, tehát egy becsapdázás, ivartalanítás nem ártana.

Másrészt, nem is értem, hogy miért a ti macskáitokon állna bosszút, hát honnan jönne rá, hogy bármi közöd van a dologhoz?

2020. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tartsd bent a macskáidat, vagy építs nekik zárt kifutót.
2020. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!