Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát panelban? Egy lakásban...

Cicát panelban? Egy lakásban egy állattal?

Figyelt kérdés

Imádom a macskákat családi házban van 3 is 1 mentett 1 talált 1et pedig elhoztunk neten láttam meg bele szerettem :) most nem is ez a lényeg :D

Panelba költözünk párommal otthoni cicák maradnak anyueknál mert nem akarjuk kiszakitani őket a kornyezetukbol, nem bírják ha bent vannak lakásba udvaron kívül viszont sehova nem mennek. Ebből adódóan benti cicánk sose volt de én macska nélkül nem érzem teljesnek az életem :D

Viszont vannak félelmeim még is csak egy állat, vannak bizonyos betegségeik pl bentre piszkit oké a féreg hajtás családi háznál nem volt nagy dolog elintézték valahol el is ásták de panelba hogy? Alom tálcát ismerem tudom hogy kell hasznaltatni a cicával takarítani kell de rám nem veszélyes mint emberre? Ott van az is hogy a macskákban rengeteg az egyéb parazita, a fül atka, stb

Gondolom orvoshoz kell elvinni, ő "meg gyógyítja" akkor elvileg nem lesz nekünk se semmilyen bajunk? Én szeretném egy cicaval megosztani a lakásom párom minimálisan ellene van mert "fél" a macskától hogy rá mászik ha alszik...tényleg ti ezt hogy oldjátok meg?


Bocsi ha zavaros :Dddd



2020. márc. 5. 11:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, mivel van cicám családi házban így tudtam a szőrrel járó dolgokkal mivel néha bent is vannak.

Nekem a betegségen kívül más félelmem nem volt de teljesen meg lettem nyugtatva :)

Bele se gondoltam hogyha kiskorától más cicával meg úgy semmivel nem érintkezik nem lehet nagy baj. Köszönöm a hasznos valaszokat! Még egy olyan kérdésem van, hogy ezek az oltások mennyibe kerülnek ?

2020. márc. 5. 13:55
 12/18 anonim ***** válasza:

Oltások ára hely-és orvosfüggő, 3-8 ezer/db. Az oltások a macskabetegségek ellen védik a cicát, amelyeket ember nem tud elkapni.

A féregtelenítés pár száz Ft, negyed évente kell ismételni.

Bolha ellen folyamatosan kell védekezni, nyakörvvel vagy cseppekkel.

2020. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
He nem földszintre költözöl, macskahálóztasd be az összes ablakot, és az erkélyt teljesen. Több ismerősömnek halt meg cicája úgy, hogy madár vagy bogár után ugrott. Harapásálló fémháló kell. Ha berod a keresőbe, hogy macskaháló, kiad tbb cégt, amik ilyennel foglalkoznak. És a bukóablakok mikor befelé nyílnak, életveszélyesek: a V alakú nyílásba ha beesik a cica, nem tud kijönni, mert nincs hová kapaszkodnia, beszorul, szétmennek belül a belső szervei, és kínhalált hal.
2020. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

az en cicam, Gwendolyn most lesz 5 honapos es meg sosem jart kint azon kivul hogy az allatorvoshoz vigyuk, de akkor is a hordozojaban. a tenyesztonel, akitol vettuk, ott is kizarolag benti cica volt. nem is akar kimenni, sosem kaparja az ajtot vagy ul elotte. amit nem ismer az nem hianyzik neki. az ablakbol szokott nezelodni. feregtelenitve rendszeresen van, oltva is van es semmi baja. a biztonsag kedveert chipelve is van, habar en a gondolatatol is rosszul vagyok hogy nem tudom hol van, mit csinal... ezert sem megy ki.


en szemely szerint ugy gondolom, felelotlenseg kint tartani a macskat, nem egyszer lattam hogy megvertek oket emberek, elutottek autok, kutyak bantottak es nem elte tul. vagy csak mas emberek elloptak, vagyis bezartak a hazukba es nem engedtek el, hogy hazamenjen. rengeteg veszely van szamukra kint.


mi egy 2 szobas lakasban elunk, es o csak a vendegszobaba nem mehet mert ott tartjuk a disznovenyeket. o is szeret kapraszni, de tudja hol lehet es hol nem. megtanulta a Nem szo jelenteset es ha szolok neki ha olyat csinal akkor abba hagyja es lejon a butorrol meg ilyenek.


nalunk a cica velunk alszik ha akar, es meg sosem maszott egyikonkre sem ejszaka.. altalaban amikor megyunk aludni akkor jon o is es alszik.


anyumeknak 3 kizarolag benti cicaja van, es hugomnak is van egy. ok se mennek ki sosem. mind egeszseges, nem ferges meg bolhas meg ilyenek. egyik cicajuk akkor sem megy ki ha nyitva hagyod az ajtot elotte, mert fel a kinttol😂


szoval szerintem nyugodtan tartsd a lakasban.

2020. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem sokkal drágább az oltás ez apró pénz, köszönöm mindenkinek a kommentet majd jelentkezem hogy alakultak a dolgok és köszönök minden tanácsot 🤩
2020. márc. 5. 17:18
 16/18 anonim ***** válasza:

Családi házban lakom, az előző macsekom is benti volt, 17 évesen halt meg. Most is van 2 benti, 7 és 8 évesek. Sosem kaptam el semmit. :D


Rendszeresen kell féreghajtani, plusz az éves oltásokat kell beadni, de ugye rátok maximum a férgesség lehet veszélyes, ami szintén nem halálos.


Az arcon alvást úgy küszöböltük ki, hogy nem jönnek be a hálóba, mert nem tudunk tőlük normálisan aludni. :D

2020. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Valószínűleg mi is ki zárjuk majd a hálóból hamarosan meg lesz a cicus majd írok ide ha érdekel benneteket hogy miujsag meg hogy jönnek ki párommal:)

Egyenlőre macskás videókkal bombázom párom:D

Az első "de cukiii" elszólása meg volt:D

2020. márc. 6. 09:39
 18/18 anonim válasza:

Két macskánk van, egy sziámi (8éves) és egy brit rövidszőrű (2éves). Családi házban élünk, de még sosem voltak kint. Nem is igénylik. Annyi, hogy amikor szellőztetünk, vagy nyitva van valamelyik ablak, akkor felugranak oda nézelődni, vagy tavasszal/ősszel a lenyitható emeleti ablakokra ráterítünk 1-1 vastagabb plédet, és ott alszanak, amikor nyitva van.


Velünk (inkább velem) alszanak, sosem volt semmi bajom tőlük. A lényeg, hogy rendszeresen lássa őket állatorvos, kapják meg az oltásaikat, legyenek féreghajtva. Ami nehezebb, ha ők hamarabb kelnek, mint ti és akkor bizony felébresztenek. Legalábbis nálunk a sziámi nem tűri, hogyha ő ébren van és senki nem foglalkozik vele, akkor bizony odafekszik a hátamra/mellkasomra, de olyan is volt, hogy meg voltam fázva és hangosabban szuszogtam, és "megfogta" az orromat:D


Benti baleset sosem volt (tényleg soha). Van két macskaalom (egymásét nem használják), azokba végzik a dolgukat és elkaparják. Ha olyat veszel, ami minőségi, nem lesz büdös sehol, bár mi azonnal kiürítjük általában.

2020. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!