Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történik ha a következő...

Mi történik ha a következő műtétet nem tudom kifizeti? A cicámat ott kell hagynom? Ha igen ők mit csinálnak vele? Volt már valaki hasonló helyzetben? A TÖBBI LENN!

Figyelt kérdés

Olyan problémába ütköztem, hogy a cicám otthoni baleset miatt műtétre szorul/szorult. Sajnos nem tudom, hogy mi történhetett vele, mert csak a munkából hazajövet szembesültem azzal,

hogy beesett az ágy mögé ahonnét nem tudott kijönni és ahogy kivettem észrevettem, hogy nem tud lábra állni. Természetesen azonnal állatorvoshoz vittem. Ahol sajnos kiderült, hogy combcsont törése van olyan szinten, hogy levalt a térdkalácsa a helyéről. Halaszthatatlan műtétre volt szükség, mert erős fájdalmai voltak, illetve, hogy a jövöben tudja meg használni a lábát. Így összekapartam a spórolt pénzemet és kölcsönkértem a lakótársaimtól, ezáltal ki tudtam fizetni azt a számomra magas összeget (‪105.000‬+a vizsgálat és a gyógyszerek költségei). A műtétet sikeresen elvégezték. Vasakkal és kapcsokkal erősítették meg a lábát, amit a közeljövőben ki kell szedni, illetve ellenörző vizsgálatokra is szükség van. (A műtétet nem tudom halasztgatni, mert ahogy a csont forr össze kilöki a vasat ami átaszúrhatja a bőrét.) 18L vagyok teljes mértékben önfenntartó! Dolgozom tanfolyamra járok ami nem olcsó és albérletet fizetek 16 éves korom óta. Senki anyagi segítségére nem számíthatok.



2020. márc. 7. 23:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítő kommenteket.

14 kerületben lakom.

Bár engem az sem igazán zavar ha messze van tőlem az orvos. Lényeg hogy Budapesten legyen.

2020. márc. 8. 00:28
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Bár tudok egy nagyon jó orvost ajánlani, nem biztos, hogy ebben tud segíteni. Jenei István a neve, Pesterzsébeten található. Igazi állatbarát, épp ezért olcsón dolgozik (és minőségi munkát végez), cserébe viszont például röntgenre nincs lehetőség, és telefonon nem elérhető. Nagyon korrekt ember, szerintem annyit megér a dolog, hogy elugorj hozzá érdeklődni.
2020. márc. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá a részletfizetés lehetőségére! Esetleg keress egy cicamentő oldalat, ott sokszor indítanak licitet egy cica kezelésének fedezésére.

Tudom, milyen lehetetlen érzés ezen rágódni, mikor a cicám beteg lett és a 3.dokihoz küldtek, már sírva hívtam anyukámat, hogy ha műteni kell, nem tudom, mi lesz (sok tízezer volt csak a diagnózis, röntgen stb). Hála az égnek nem kellett, azóta sokszor kellett menni, hála az égnek "pár ezer" forintos tételek. De a mostani dokik szerintem kedvesek, emberiek, hallottam, hogy idős néni csak x idő múlva tudott fizetni stb, és nem csináltak gondot belőle (gondolom, ismerték).

2020. márc. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

#12:

Mi a franc, ez valami kőkorszaki doki, hogy nincs telefonja? Azért ez elég gáz.

2020. márc. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
22%

Mert az állatoknak nincs társadalombiztosítása.


Tehát még kiszedik a vasakat és a kontrollok? Ez már csak nem olyan sok.


Egyébként valóban kérdezd meg, hogy nincs-e részletfizetési lehetőség, szerintem adnak. Szoktak. Mond el, mi a helyzet!


Am 16 évesen nem is lehettél volna egyedül... Vagy nem kerestettek? Te űristen.

2020. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Tényleg kérdezz rá, a legtöbb helyen van lehetőség részletfizetésre. Gondolj bele nekik is ez a legjobb, ha egyáltalán nem fizetnél nekik a macskából akkor is ki kell szedniük a vasakat és utána még a macska elhelyezésével is bajlódni kellene.

Egyébként tényleg luxus az állattartás de nem az állatorvosi költségek miatt (amik reálisan még így is nyomott áron vannak sok helyen), hanem a gyatra fizetések miatt.

2020. márc. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
egyszer elütöttem egy cicót, neten találtam egy ingyenes állatorovost ilyen esetre, elvittem hozzá, és tényleg nem kért semmit.
2020. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát, engem senki nem tud meggyőzni arról, hogy ez az összeg reális avagy etikus. Múltkor a macskám szeme könnyezett, ő meg tüsszögött, es 45 ezerbe került, hogy kiderítse az allatorvos, hogy miért. Szerintem ez nonszensz, és legtöbb embernek nagyon nagy kiadás.
2020. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Ha esetleg tudsz olyan állatvédő szervezettel beszélni, akik licitre bocsátanának valamit és elutalnák az összeget a cicád kezelésére, szívesen csinálok pár ékszert (hobbi szinten foglalkozom vele). Én a Bársonytalp Zalát ismerem, akik foglalkoznak hasonlóval, de Pesten szerintem nagyobbak a lehetőségek. Azért jutott eszembe ez a megoldás, mert általában ahogy látom az emberek szívesen és magasabb értékben licitálnak ilyen tárgyakra egyesületeken keresztül.
2020. márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Lett valami megnyugtató megoldás???
2020. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!