Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Feketés dolog macska szőrében?

Feketés dolog macska szőrében?

Figyelt kérdés
A macskám szőrében ilyen feketés színű dolog jelent meg egy foltban, pontosabban a hátán. Kb. úgy néz ki mintha koszos lenne de elkezdett legyengülni és legyek is kezdenek megjelenni körülötte. Ez a feketeség pedig kezd sűrűsödni. Bolhára gyanakodtam de amikor vizes pamaccsal áttörölgettem nem lett piros a színe. Gondolom nem is rüh mivel az fejen/fülben jelentkezik. Mi lehet ez?

2020. márc. 10. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Legyek??


Adsz neki bolhairtot?

Mindenképp vidd el orvoshoz.

2020. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Seb lehet, tályog, arra jönnek a legyek. Ki kell neki tisztítani, esetleg felnyitni, ha már olyan nagy, különben elfertőződhet, vérmérgezést kaphat és el is pusztulhat.
2020. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez a fura hogy sebet nem látok rajta hanem mintha koszos lenne a szőrének a töve. Elvinném orvoshoz csak mivel kerti macska és úgymond vadon van tartva így kicsit ijedős és ráadásul egy erős nagy kandúr tehát nem tudom hogy tudnám elvinni orvoshoz így. Legjobb lenne ha otthon tudnám kezelni
2020. márc. 10. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fotót nem tudsz csinálni? Ha dongják a legyek, az nagyon gáz!
2020. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Őt konkrétan még nem kerülgetik a legyek de láttam már macskát akinél ugyan ez volt csak durvább esetben és nála voltak legyek. És szerintem ez ugyan az a dolog de még nem ennyire durva és szeretném elkerülni hogy ez bekövetkezzen. Most nem tudok képet mert sötét van de megpróbálok holnap csinálni vagy neten keresek hasonlót háthatalálok.
2020. márc. 10. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Kezeld Betadinnal. De tényleg legjobb lenne orvoshoz vinni.
2020. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy várhatod el, hogy ennyiből diagnosztizálják a GYAKORIN a macskádat? Simán félre is kezelheted, és nagyobb baj lesz. Vagy próbáld meg elvinni (igen, olvastam, hogy kinti és blabla), vagy pedig dokinak mutasd meg fotón, bár kétlem, hogy ennyiből ő is tudna valamit mondani.
2020. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén az ilyen ember minek tart macskát vagy bármi élőlényt?

jössz a kifogásokkal miért "nem tudod" őt orvoshoz vinni, mikor te magad írtad más macskán legyek is voltak már..megvárod, hogy vele is ez legyen? Én azonnal vittem volna orvoshoz főleg, ha látom legyengült..

2020. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kérdésben ha jól emlékszem nem kértem okoskodást :) Nem mondtam hogy saját macskámon láttam ugyan ezt és azért kérdezek rá mert hátha ez egy egyértelmű betegség jelei és akkor hátha van rá esély hogy itthon kezeljem mert nekem is és a macskának is könnyebb lenne. Attól még hogy megnézem a lehetőségeimet nem ártok senkinek
2020. márc. 11. 19:08
 10/11 anonim válasza:
100%
Vajon a tegnapi olajos macskával milett ?
2020. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!