Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska igényli a hámos...

A macska igényli a hámos sétáltatást?

Figyelt kérdés

Nincs még macskám, csak előre érdeklődöm :)


Úgy tervezem, hogy ha lesz kertünk, akkor macskabiztossá tenném. Se ki, se be.


Maine Coon macskát szeretnék (őket állítólag könnyen hozzá lehet szoktatni a hámhoz)


Az a kérdés, hogy a mozgásigényüket ki lehet elégíteni sok játékkal, vagy igényelnék a hámos-pórázos sétát?

Jó az nekik? (a nyulaknak például kifejezetten káros)


2020. márc. 12. 10:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem igényel külön, de szobamacskáknak kifejezetten ingergazdag, jobban alszik tőle.

(Nálunk bár zárt a kert, nem cicabiztos. A macskát 5 méteres pórázon szoktuk kivinni sétálni benne, ő szeret mászkálni és felfedezni, de amúgy bőven el van bent is.)

2020. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, de ha kint nagyon zajos meg sok autó van (városi környezet) akkor egy eddig benti macska simán sokkot kap kint...

Én is próbáltam egyszer az enyémet így sétáltatni, hát azt hittem elpusztul, miután visszavittem a házba csak feküdt kitágult pupillákkal és szaporán kapkodta a levegőt.

2020. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%

Ez általában a gazda igénye (hogy villoghasson a macskájával az utcán és mások megbámulhassák).

És nem a macska igénye.

2020. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#12 igen, én is ettől tartottam.


Esetleg ha olyan környékre költözünk, ahol nagy zöld terület van, az nem lenne sokkos neki.


Nem akarok villogni a cicával

2020. márc. 13. 08:07
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem igénylik a sétát, de tök jó kimenni! Ha beoltatod, nem nyalogat fel mindent, akkor semmi baja nem lesz! Spot-on legyen rajta, rengeteg a kullancs idén, mert nem volt hideg telünk!

Egy séta mindig jó. Városban is el lehet vinni hordozóval az erdőig, nagy parkokba, ahol nincs annyi kutya és legfőképp ürülék!

2020. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!