Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy négyzetméteres helyen két...

Egy négyzetméteres helyen két macskát bezárva tartani, hogy "ne szökjenek el". Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Közeli rokon, nemrég hazavitt két kismacskát (menhelyről). Igen ám, de szerencsétleneket egy külső, 1 négyzetméteres helyre bezárva tartja (kültéri, ToiToi-féle WC, a kertben zajló munkálatok miatt van még meg). Az a kifogás, hogy "nincs (még) kerítés, el fognak szökni".


Amikor pedig nincsenek bezárva, a 6 éves, állatokkal bánni meg nem tanított fia üvölt velük, nyúzza és kergeti szegényeket.


Megpróbáltam megkérdezni, miért nem engedi őket legalább a garázsban aludni, de valódi választ nem kaptam, csak kifogást. Így gyanítom, soha nem is lesznek beengedve egyáltalán a házba.


Persze, a cicák folyton hangosan sírnak a "börtönükből". Később elvileg a teraszon lesz helyük... már, ha nem tűnnek el addig, vagy nem lesznek idegbajosak.


Esélyes, hogy adandó alkalommal megszöknek mielőbb? Tudtommal, ivartalanítottak, a környék nyugodt, forgalom alig van, de kutyák persze akadnak. Na meg, a "felelősségteljes" gazdi hozzáállása...


Mit tudnék tenni, vagy mivel tudnék hatni a rokonomra? Próbáltam már mindenféle értelmes érvekkel meggyőzni, hogy ez így nem lesz jó, de mintha a falnak beszélnék. Ennél talán még a menhelyen is jobb helyük volt, de így félek, hogy csak újabb két kóbor cica lesz belőlük, kutyák vagy autóbalesetek potenciális áldozata. Nagyon sajnálom őket...



2016. szept. 4. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha lesz kerítés??? Az nem állít meg egy macskát :)
2016. szept. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben, felajánlanáma segítségemet, hogy amíg ez a zűrzavar helyrejön meg kész lesz a kerítés, addig hadd fogadd már be a macskákat, mert neked lenne időd is rájuk.

Mellesleg fogadok, hogy nálad lesz felejtve, de ha mégsem, akkor is próbálj jobb gazdát találni nekik mint ők.

2016. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, kifogás kifogás hátán.


Talán azt reméli, hogyha bezárva tartja, a macskák megszokják őket és a helyet. Bár szerintem hiba, hisz ici-pici helyen tartja őket, és néha csak "előveszi" a gyerekeinek játszani, mint valami plüsst.

2016. szept. 4. 18:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már látom előre, hogy a macskák bekattannak, és sz@arrá karmolják a rokont a gyerekekkel együtt.
2016. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez konkrétan állatkínzás, és bűncselekmény.

Engedd ki a cicákat onnan, és jelentsd fel őket a rendőrségen. Hívj fel egy menhelyet, ha te nem tudod befogadni őket.

2016. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
A jobb menhelyek odafigyelnek, hogy hova kerül a befogadott állat. Hívd fel a menhelyet, névtelenül és diktáld be a címet, ahova mehetnek ellenőrizni. Van ellenőrzési lehetőségük. Ha téged gyanúsít valaki, mondd meg, hogy nem te voltál, más is meghallhatta ahogyan sírnak a cicák. Mellesleg állatkínzás, amit csinál a rokonod, törvény bünteti. Állatot soha nem adnék neki, nonszensz hülyeségeket beszél, egy macskát maximum a lakásban lehet bezárva tartani.
2016. szept. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A menhelyes dolognak utánanézek mindenképpen.
2016. szept. 4. 18:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam ajánlani, hogy értesítsd a menhelyet, mielőtt komolyabb baj lesz, mert ha megunják a vegzatúrát és nekiesnek a gyereknek, hát..... "véletlenül" bármi lehet velük.
2016. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szólj a menhelynek, ez így kínzás a macskáknak. Ha az kevés, akkor nagyobb állatvédő szervezeteknek.

(Mi a francnak az ilyeneknek állat?!)

Amúgy hiába lesz kerítés, a macskáknak az mindegy, ugyanúgy elmennek.

2016. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

tényleg tegyél névtelen bejelentést. nehogy már te érezd magad emiatt rosszul.

jelentsd őket.

amúgy tényleg az lenne a normális,hogy amíg meg nem szokják az új helyet és a gazdákat,addig a lakásban tartjuk,aztán fokozatosan kiszoktatni. de hát ő nem pont így csinálja.

a 6 éves kölyökkel meg el kéne beszélgetni,hogy azok az állatok érző lények és NEM szabad őket bántani. komolyan ha az én gyerekem ennyire retardált lenne és bántaná az állatokat,biztos örökbe adnám..de hát ez szülői nevelésen múlik. ha értelmesen el van neki mondva és mutatva,hogy hogyan bánjon velük,akkor kétlem,hogy bántaná.

2016. szept. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!