Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valószínűleg meghalt a cicám...

Valószínűleg meghalt a cicám és lelkiismeretfurdalásom van miatta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszu évek óta velünk élt, az utóbbi időben nagyon magának való volt, de gondoltam hogy ez természetes hiszen evett, aztán aludt, elment ide oda. De ugye már nem játszott úgy mint régen. Így kevesebbet foglalkoztam vele, csak megetettem.

Hirtelen lett valami baja, valószinüleg megmérgezhették és mire orvoshoz vittük volna már nem volt a helyén. Bár már csinált párszor ilyet hogy eltűnt, de most látszott rajta hogy valami gond van. Annyira sajnálom szegényt.



2020. ápr. 5. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Mit tegyél? Tanulj az esetből, és legközelebb felelősségteljesebb gazda legyél, példának okáért ne tarts kijárós macskàt.
2020. ápr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi a gond azzal ha kijárós? Eddig is az volt, itt a szomszédoknál is kijárósak a cicák
2020. ápr. 5. 23:38
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A kijárós macskánál mindig ott van a kockázat, hogy elütik vagy megmérgezik. Nekünk régen olyan sok macska volt a környéken, de a legtöbbjüket vagy elütötték vagy megmérgezték. A kijárós macskánál sosem lesz garantált a hosszú élet. Én soha nem is tartanék kijárós macskát, 24/7-ben aggódnék miatta, aztán meg életem végéig magamat okolnám amiatt, hogy meghalt. Szóval a megoldás az, hogy ne tarts többet kinti macskát.
2020. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, viszont ő már 6 évet leélt velünk egy másik környéken, ahol szinte csak nyugdíjasok laktak, egy nap ha 2 autó elment arra.

Itt ahova költöztünk sajnos sok a mérgezés :/

2020. ápr. 5. 23:50
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Mi történt a macskával? Eltűnt?
2020. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de ha tudod, hogy sok a mérgezés akkor tényleg miért engedted ki? :/


Az én befogadott cicám is 4 évig volt kijárós, ivaros macs. Mikor hozzám került azonnal kozmetikus + ivartalanítás, boldog benti cica életet él már.

2020. ápr. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Kertes házban élek. A macskákat mégsem engedem ki. Van egy kb. 25m²-es kifutó az udvaron, oda szoktak kijárni.
2020. ápr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

A macska mindig a házhoz ragaszkodik, lehet mindig visszamegy a régihez, ott kéne először is keresned. Lehet befogadta ott valaki, mert azt hitte kóbor cica.


Kevés infót írtál, csak hogy lett vele valami, tüneteket nem írtál.


Ennyiből hogy vontad le hogy mérgezés? Tudod te az hogy milyen?


Ott nem napjai vannak, és az állat szája is habzik, szóval ha nem viszed azonnal akkor khm, bár attól függ mit evett.


Írj tüneteket, mert ez így katyvaz, és inkább az első opcióra tippelek, hogy a régi házhoz jár mindig vissza, csak talált ott egy oylan gazdit aki befogadta.

2020. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ha tudod, hogy a környéketeken ilyen a helyzet, akkor a macskának is meg lehet tanítani, hogy ne egye meg csak amit te adsz neki.
2020. ápr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg megmérgezték??? Honnan veszed ezt, találtál erre utaló nyomokat a portádon? Vagy esetleg kamerafelvételed van arról, hogy valaki bedobott hozzátok valamit? Hát akkor tegyél feljelentést!


És hogy legközelebb ne legyen ilyen, csak annyira engedd közel a kerítéshez, ahova már nem tud senki semmi mérgezőt bedobni. Tedd a kifutóját a kerted végébe, vagy tartsd a házban a macskát, és akkor nem lesz gond!

2020. ápr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!