Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát szeretnénk panel lakásba...

Cicát szeretnénk panel lakásba, milyen oltásokat kell neki beadatni hogy egészségesen együtt tudjunk vele élni?

Figyelt kérdés

Gondolom fereghajtozni is kell. A férges almot úgy ahogy van majd ki kell dobni? + Plusz fontos kérdésem!!! Nem akarom hogy erre éleződjön ki a kérdes...De csótányt mennyire fogja vonzani a cica kaki, a kajája?

(Egyszer 1 db-t találtunk a lakásban azt is félig meghalva szortunk le raidot azóta semmi sincs)

4 emeletes tömbbe lakunk anno panel programban rész vett a lakás...



2020. ápr. 14. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Háromhavonta nem árt féreghajtani. Nem biztos, hogy fog ürülni belőle féreg, de ha igen, akkor ugyanúgy bezacskózod és kidobod a szemetesbe, mint normál esetben.


A macskaszar nem vonzza a csótányt, nyugi. Az másra jön ha jön.


Első utatok az állatorvoshoz vezessen, ő beadja neki a szükséges oltásokat. Nekem is 2 bentim van, az alapoltásokat megkapják, biztos ami biztos.

2020. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy mielőbb vidd el állatorvoshoz, egyrészt az állapotfelmérés miatt. Chipelés, oltások fontosak, lesz neki oltási könyve amiben benne lesznek milyen oltásokat fog kapni. A regisztrált chip, oltási könyv kell. Mennyi idős a cica? Féreghajtót biztos kapni fog a cica.
2020. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha csak benti cica akkor is kapja meg a kinti-benti cicákra vonatkozó oltást, mert bármit behurcolhat az ember a cipője talpán, pl. parvo vírus, ami nagyon veszélyes rájuk nézve.
2020. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Almot gyakran takarítani és cserélni kell!

Benti cicánál fontos a jó minőségű táp, állatorvoshoz mi fél évente visszük kb.

2020. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pici cica lesz 3 hónapos :)
2020. ápr. 15. 00:59
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Nem értem miért kell cica egy panelba. Nem akarlak megsérteni, de a nagymamámra is nagyon haragudtam emiatt, most ő is belátta, hogy sajnos igazam volt: egésznap sírnak bent, nagyon szomorúak, de szerencsére most kerzes házba költözik, amilyen életet megérdemel egy macska.
2020. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is vannak macskáim, szerencsére a gangra (sok növénnyel) meg az erkélyre ki tudnak menni, de így is azért sajnálom őket, hogy nem adhatok meg nekik a szabadságot, muszáj nekik a friss levegő, tudom, hogy jót akarsz, de panelban szomorú lesz :( saját tapasztalat(ok)
2020. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak cicáim, panelban lakom énis. Nem venném észre h szomorúak lennének. Mindent megkapnak h jó életük legyen. Miért 3 nagytestű kutya jobb megoldás 23 négyzetméteres lakásban? Láttam olyat Pesten mikor ott laktam.
2020. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mert leviszik sétáltatni.
2020. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akit érdekel esetleg....

Minden ok a cicuval én néha látom rajta főleg mikor a párkányon akrobatázik hogy mennyire tetszik neki a kinti dolgok meg erkélyen van menne ki... Nem sokáig lakunk panelba ha minden jól megy 1-2 év :) de amúgy el van bent is igaz hogy a lábunk/kezünk/hajam amit levadászik meg nyáron a legyek voltak a kedvencei amíg nem került fel a szúnyogháló imádta vadászni őket :D. Először kiszedtem a szájából aztán rá jöttem hogy éjszaka is vadaszta őket...minden cica biztos nálunk. Dokis kezelések kb egy vagyon volt nagyon sokat kellett vinni bolhatlanitasra.. 70.000ft volt minden orvosi költség. Már ivartalan a cica ez is benne van.

Nagy asszony nem eszi meg a száraz tápot próbáltunk mindent mindenhogy emiatt a juti falat se kell neki. Csak a nedveset eszi abból is amit a legjobban szeret a purinas lazacos, és a coshida márka (Lidl). Mondtuk dokinak is mondta a Royal cannin-t utolsó megoldásnak hát ennek az se kellett.... végül azt mondta doki hogy akit megeszik azt adjuk neki még néha főzzek neki húst,zöldséget abból is pulyka hús, csirke mell, csirke máj lehetőleg és sárga répa.... Szóval néha ezt kap a cica. Amúgy makk egészséges

2020. nov. 10. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!