Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Észrevettétek, ha rendesen...

Észrevettétek, ha rendesen akarjátok etetni cicátokat milyen súlyos pénzeket kell érte fizetni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a Fresnapf-ban és körül néztem a cicakaják között. Hát vannak súlyos árak. Nekem yorkim van, 1150.- ért veszem kilóját a royal mini-nek, és 990.- az acana small breed. De a cica kaják kilója 2000 és felette. A kimérős boltban is 1600-tól kezdődik.

Miért van ez?


2010. júl. 28. 06:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Azért,hogy a sznob cicatartók fizessenek. Ha a cicáknak nem adsz Wiskast,hanem tejet,ételmaradékot stb. akkor nem kell ennyit a kajájára költened.
2010. júl. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vagy ha olyanok mint az én családom. Apámat, húgomat nem érdekli semmi. Ők beülnek a Tv és a gép elé minden gond nélkül akkor is ha üres a hűtő. Van úgy, ha nem megyek vásárolni napokig csak kenyér és víz van. Azért veszek én is kutyakaját, legalább neki legyen mit enni.
2010. júl. 28. 07:25
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Az előttem szóló elmondta.

A sznob állattartók, akiknek nem felel meg egy városi mix kutya, azok kénytelenek erre áldozni. A sok beltenyészet miatt, meg egyre kényesebbek ezek a kutyák.

Ismerősöméknek is ilyen kutyájuk van, ami allergiás az állati eredetű fehérjére (egy kutya, amely a tenyésztések előtt valaha csak húst evett!!!!), ezért neki csak szójatartalmú kutyaeledelt lehet venni kilóját 1500Ftért.


A mi kutyáink mit esznek? Veszünk az állatkereskedésben csirkedarabokat, nyakat , vagy lábat, amit megcsinálunk pörköltesen jó sok szafttal. Ezt keverjük kenyérrel, meg tesco kutyakonzervvel és láss csodát egészségesek, vidámak, szép a szőrük, stb.

2010. júl. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én még nem gondoltam bele, mennyibe kerül, nem is kilójával szoktam venni a kaját a cicának, hanem dobozostul ami pár száz forint, max akkor veszek kilósat ha nagy ritkán elmegyek az auchanba... Egyébként nem is nagyon érdekel, nem a macskakaja miatt fogok éhenhalni.
2010. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem kutyáról volt szó. Macskáról. Olvasás ---> értelmezés ---> válaszolás.

Én nem főzök, mivel ... hosszú, ezért nincs maradék. Néha csak vaj és kenyér van itthon, azért veszem a kutyakaját. De ezt már egyszer leírtam. De a macska, ami még nem is hűséges, soha nincs otthon (kiv. a panel) dupla annyit eszik mint az én kutyám, válogat is, ráadásul tripla árú kaját kell neki venni.

2010. júl. 28. 07:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Kutya, macska secko jedna.


Az etetésen van a hangsúly

2010. júl. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jaj még vmi.

A macskánk ivartalanítva van. Többet van itthom, mint a férjem:)). nincs miért elmennie:))

2010. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ó kedves első a Whiskas egy középkategóriás cicatáp :-))

kérdező :Engem a macskám kieszik a vagyonomból:-)

Érdekes, amit írsz, mert én nem szoktam nézni az ugyanabból a márkából a különbségeket a cica és kutyatápok között. Lévén, hogy csak cicám van.

Az a titka az egésznek, hogy már kicsi korban rá kell szoktatni, hogy változatosan egyen. És abba férjen bele a házi koszt is. És ez a macska érdeke is.

Lehet, hogy igazad van és azért drágább, mert a macskatartók így is megveszik. Én nem sznobságnak nevezném. Egyszerűen megdelejezi az embert a macska,

hipnotizál ezt mondja:

- Menj el a fressnapfba és vegyél nekem Royal Canint de krvagyorsan.

Most, hogy így felnyitottad a szemem, igazad van. De elmondom, hogy én is elmegyek és megveszem:-)

2010. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mi mikor kicsik voltak a cicáink kitekat alutasakos kajcit vettünk nekik és whiskas szárazeledelt kiscicáknak... nem került olyan sokba, mostis veszünk nekik kitekat szárazeledelt 2 kilósat a nagyobb áruházakban 1200 Ft körül lehet kapni. teljesen egészségesek, és szeretik.(3 macskánk van: a legöregebb 19 éves, a második 8 éves, a harmadik 2) napközbe folyton azt rágcsálják, mást nem hajlandók enni csak este konzervet (Darling, abból is kutya méretet szoktunk venni, mert úgy olcsóbb.)a fresnapf termékek azoknak valók akik egyedül élnek és nincs kire költeni, csak a macskájukra, vagy akik a kiállításokon megkeresik a macskakajára való pénzt.
2010. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked az a bajod hogy nem szereted a macskát. Személyes probléma. Én bármit megadok a macskámnak akit nagyon szeretek a szabadságáért és elfogadom ezzel együtt és minden tiszteletem az övé hogy ennyi évnyi háziasítási kísérlet után a macska máig megőrizte önállóságát az emberrel szemben, a kutyának ez nem ment, meg is bánta, annyit használnak ki, kínoznak és hagyják, a macska nem hagyja az ilyesmit, azonnal lelépne.
2010. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!