Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet depressziós a macskám?...

Lehet depressziós a macskám? Esetleg gyászol?

Figyelt kérdés

Van egy öt (lassan hat) éves kinti lány cicusom. Nemrég megmérgezték a többi három macskát, és sorban meghaltak mind. Ketten az öccsei voltak, egy pedig a fia. Igaz, nem voltak valami jó viszonyban, de általában nyugodtan meg tudtak lenni egymás mellett.

Mostanában sokkal jobban igényli a törődést az utolsó cicusunk. Volt, hogy este 2-kor kaparta a redőnyt, és keserveren nyávogott, mert meghallotta a hangom. Egyébként ezt napközben többször is csinálja. Ami nagyon szokatlan nekem mostanában, hogy többször is "nyüszögött", amikor beszéltem hozzá, simogattam, vagy akár, ha csak mellette voltam. Ilyet eddig még nem csinált.

Mivel mindig sok cicánk volt, de most hirtelen csak ő maradt, ezért gondoltuk, hogy a mamánknál úgyis születnek majd kiscicák, ezért elhoznánk egyet. De olvastam, hogy ha stresszesek egy macska mindennapjai, akkor nem annyira örülne egy új macskának a területén.

Szerintetek depressziós, vagy szimplán csak gyászol, és hiányolja a családját? Ez megszűnne nála pár hét alatt? Mert elvileg a macskák gyorsan felejtenek e téren, de ebben még nem vagyok tapasztalt. Hogyan bírna egy új kiscicát, aki nem az övé?


2020. ápr. 29. 19:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Autocorrect* na, nem tudok írni
2020. ápr. 30. 13:52
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Es azon gondolkoztál te nagyokos, törődő gazdi, hogy majd lemérgezik őt is meg a következőket is? Vagy ez nem gond?


Komolyan, neked minek macska?

2020. ápr. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy vemhes a macskád, azért ilyen?
2020. máj. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
21%
Úr isten ezek a válaszok... Sajnos nem igazán tudok ötletet adni azért szeretném ha tudnád, hogy nem biztos, hogy veled van a probléma. Én is írtam ide ki macskámmal kapcsolatos kérdést és ugyan ilyen típusú válaszok érkeztek. Először is, lehet nem mindenkinek van arra pénze, hogy külön macskapalotát építsen (jó, valaki írta is, hogy törvény...saját telkeden... de nekünk SOHA nem mondta egyik szomszéd sem, hogy zavarná őket, akkor ok nélkül miért zárnám be? Az egyik cicám miután elköltöztünk panel lakásból sokkal szelídebb, játékosabb, boldogabb lett.) nekem azt írták, hogy az "állattartás luxus". Hát mi gyerekkoromban még csak be sem oltottuk a macskát, és még ittvagyok. Szerintem ilyet kijelenteni, hogy ha nincs pénzed ne legyen macskád undorító. Sokszor az állataim tartották bennem úgymond a lelket. Sok helyen látom, hogy a kisgyerekek a félig leomlott ház mellett egy kiskutyával játszanak. A pénz miatt az örömöt el kell tőlük venni? Nem muszáj elkényztetve tartani egy állatot, nem gyerek. (Ezt úgy mondom, hogy az állatokat általában jobban tisztelem mint az embereket) Nem kell a kérdezőt lehurrogni, nem azért tette fel a kérdést, mert tudta rá a választ.... Egyébkén az én macskámmal kapcsolatos kérdésre jöttek a válaszok, hogy vigyem el kimosatni a gyomrát meg ilyenek de mint kiderült pénzkidobás lett volna mert már sehogysem lehetett volna megmenteni. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni a kérdéseddel kapcsolatban, de ezt már muszáj volt kiadnom magamból.
2020. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó


De igen, ha nincs pénzed, ne legyél egy másik életért felelős.

gyerek, állat, teljesen mindegy.

Az, hogy benned az állat tartja olyankor a lelket, nem kifogás, hanem merő önzés.

Egy kiszolgáltatott lénynek vagy adj meg mindent, amire szüksége van, ha pedig nem tudod, ne tarts állatot.

Ugyanez igaz a gyerekvállalásra.


Ha szerinted a macska azért létezik, hogy "benned tartsa a lelket", és ezt te úgy hálálod meg, hogy beoltatni se vagy képes, illetve szerinted normális, hogy a kérdező semmivel sem gátolja meg, hogy valami féreg mérgezésének az áldozataivá váljanak a cicája, akkor eltudom képzelni, mennyire szeretheted az állatokat :/

2020. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Illetve, lehet hogy te itt vagy annak ellenére, hogy a cicáid nem oltottátok be gyerekkorodban, de a cicák is itt vannak? Hány évet éltek? Egy macska ha biztonságban tartod, akár 20 évig is élhet.

Az oltatlan, parazitával teli, ivaros, kiengedett cicák átlagban 2-3-4 évet élnek.

2020. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

TEJóATYAÚRISTEN -.- a macska nem vadállat, nem kötelező kint tartani, azt fogja megszokni és szeretni, amit adsz neki. Nálam 2 cica van lakásban, teljesen kiegyensúlyozottak, játékosak, a lakást alakítottam ki úgy, hogy tudjanak mászni, rohangálni. Egyik sem agresszív, soha nem harapnak vagy karmolnak meg, pedig szoktam velük a kezemmel is játszani.


Oltás kell, pont! Azért, amiért az embereknek is.


Először ki kéne deríteni, hogy ki mérgezi a környék állatait, mert nyilván nem csak a ti macskáitok érintettek. Beszélni a szomszédokkal pl. De ha csak oda megy át, akkor nem gondolod, hogy ő rakta ki a mérget?


Én nem a macskákat szeretem, csak hogy legyen mert jaj de cuki, hanem a SAJÁT MACSKÁIMAT imádom, és a világon bármit megtennék értük. Társas lény, komplikált személyiség mindegyik. Az jó ötlet, hogy ne legyen egyedül, de könyörgöm, ahogy előttem is írták, minek viszel oda még több szerencsétlen állatot, hogy őket is megmérgezze valaki????

2020. máj. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#15 Így utólag olvasva, teljesen egyetértek veled. Mivel még én is gyerek vagyok, és tudom, hogy mennyire függök a szüleimtől, hogy mit adnak meg nekem, teljes mértékben meg tudom érteni azt, amit írtál.

Sokszor üvöltöttem már oda a szüleimnek a "depressziós" napjaimon, hogy ha nem tudnak megadni nekem mindent, amire szükségem van, akkor miért vállaltak el. (Jó, az én esetemben nem létszükségletről volt szó, hanem valami apróságról.) Bár egy macska nyilván nem gondolkodik úgy, mint én, de teljesen meg tudom érteni, hogy mennyire függ az élete attól, hogy az érte felelős egyén mennyit tesz érte.

Már én is tisztában vagyok vele, hogy nem teszek meg mindent a macskáimért. Elég szar egy ember vagyok, tudom. Gyereket sem valószínű, hogy valaha fogok vállalni, ha már a macskáimra sem tudok eléggé vigyázni/figyelni, mert túl önző vagyok. Ha rajtam múlna, egyébként már rég benti cica lenne mindegyikük, de a szüleim ezt 100%-osan ellenzik.

A jelenlegi helyzet amúgy az, hogy hoztunk a mamáméktól még 2 kiscicát júniusban, és azóta hárman megvannak itt. Az idősebb (régi) cicusunk nem imádja őket, de már hozzájuk szokott, mondhatni kedveli is őket. És nyugi, télen nem fognak megfagyni, van egy nagyobb fészerünk, ahova már 2 hónapja csináltunk nekik egy kuckót, amit kibéleltünk valami nagyon jó hőszigetelő anyaggal, és azóta is abban alszanak. Igyekszem felelősségteljes gazdi lenni, de nem olyan könnyű feladat ez még 16 évesen. Remélem valamennyire megérted a helyzetemet.

2020. nov. 28. 07:56
 19/19 anonim ***** válasza:

15 vagyok

Figyelj, a fejlődés része hogy beismerjük hogy valamiben tévedtünk, szóval ezzel kapcsolatban te a lehető legjobb úton jársz.

Ha a szüleid nem akarják beengedni a cicákat és meggyőzhetetlenek, azzal nem tudsz mit tenni, de felnőttként majd te csinálhatod másképpen!

2020. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!