Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék egy nagyon félős...

Mit tehetnék egy nagyon félős macskával?

Figyelt kérdés
Egy utcáról befogott menhelyi cicát fogadtam örökbe (kb 1 éves) és már több, mint 5 napja nálunk van, viszont még mindig elbújik. Bár az ételét már megeszi, mert az első 2 napban még azt sem akarta, de ha itthon vagyunk, egy helyben gubbaszt egy szekrény mögött. Egyedül éjjel aktív, amikor mindenki alszik. Vettem neki egy spray-t is, ami elvileg megnyugtatja a stresszes macskákat. Ma használtam először, majd meglátom, hogy hat-e. Ha megközelítem, akkor elkezd morogni, úgyhogy nem is erőltetem. Nektek volt már ilyen macskátok? Mit javasolnátok? Szerintetek van rá valami esély, hogy egyszer csak előbújik a jelenlétünkben is?

2020. máj. 14. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is van félős cicánk, akit azért fogadtunk be, mert állandóan a kertünkben tanyázott, eleinte elküldtük, de mindig visszajött, aztán amikor láttuk, hogy nem csak enni jár ide, hanem itt is alszik, vagyis nagy valószínűséggel nincs gazdája, akkor befogadtuk. Sok időbe telt, mire elnyertük a bizalmát, hiszen előtte folyton elküldtük, utána pedig hirtelen 180°-os fordulatot vett a kapcsolatunk, és próbáltuk megszelidíteni... Nekünk kb. egy hónapba telt, mire meg tudtuk simogatni, türelmesnek kell lenni, minden nap próbálkozni kell, én minden nap csak 1-1 lépéssel közelebb mentem, aztán egy ideig tűrte, amikor elfutott, akkor tudtam, hogy ott a határ aznapra. Ha éhes, akkor sokkal közelebb enged magához a macska, etetésnél kell próbálkozni, előtte megsimogatod, és utána adsz neki enni. Én ilyenkor még az ölembe is fel tudom venni. Még egy év után is félős, szerintem ez nem fog változni. Néhány macska ilyen, a többi macskámnak a szeme sem rebben,, ha közvetlenül mellettük megyek el, a félős cica azonban mindig igyekszik 1 méter távolságot tartani.
2020. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A szekrény mögöttet, ágy alját stb. torlaszold el, ellenben biztosíts neki védett kuckókat, ahol biztonságban elbújhat, és te is tudod, hogy jó helyen van.

Nálunk ilyen volt a postás kartondoboz: két oldalát tányérral körberajzolva kivágtam, így mi is láttuk, hol van, de ő is védve volt két oldalról és felülről.


Kezdetnek ne hagyd neki az egész lakást, jelölj ki egy szobát, egy bázist, és ha azt màr felfedezte, belakta, akkor lehet nyitni az ajtókat, és teret adni neki az egész lakásban. A terület bővítésével vándoroljanak az illatával megjelölt dolgok is odébb, ezzel segíthettek neki a terület birtokba vételében.


Ha megvolt a barikádozás, és kialakítottad a biztonságos rejtekhelyeket, akkor ott ne piszkáld, hagyd, hogy magától legyen bátor. Ezzel együtt késztesd rá, hogy jöjjön ki onnan. Pl azzal, ha a rejtekhelyére teszed a tálakat, hogy jajj szegényem legalább egyen, ha már retteg, nem teszel jót, mert cssk berendezkedik erre az életmódra. Szóval legyen a kaja, az alom, stb. messzebb a rejtekhelytől, de olyan távolságra, ami még a határán mozog a bátorságának. Ha annyira retteg, hogy inkább nem eszik, akkor az elején épp elég, hogyha ki kell nyújtóznia a rejtekhelyről, hogy elérje a vacsit. Ahogy megszokja, lehet növelni a kihívást, és egyre messzebbre tolni.


De legfőképp: türelem. Nekünk van olyan mentett cicánk, aki ennyire retteg. Majdnem egy évbe telt, mire ölbe tudtam venni. A páromtól még két év után is félt, a hirtelen mozdulatokra a mai napig megugrik. De mégis, most is dorombolva piszkál, hogy tegyem le a telefont, vele foglalkozzak. :) A mesterséges rejtekhelyeket, amiket fent írtam, magától hagyta el (a doboza még megvan, de már nagyon ritkán alszik abban, csak ha valami stressz éri, pl karomvágás vagy állatorvos).

2020. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A tálja és az alom jóval messzebb van a szekrénytől, ami mögé elbújik szóval azzal nincs gond, kijön. De egyszerűen képtelenség foglalkozni vele, mert ha otthon vagyok hallja a hangonat és elő nem bújna. Ráadásul egy tökre hozzáférhetetlen helyet nézett ki magának, ahol nem is látni. Néha szoktam hívogatni de semmi eredmény.

2020. máj. 26. 04:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!