Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska vizeletszag eltávolítás...

Macska vizeletszag eltávolítás a cicáról - mivel lehet?

Figyelt kérdés

Altatás után (kandúr, épp ivartalanításon volt) úgy kaptam vissza, hogy tocsogott a vizelet a hordozóban. Tiszta pisis lett szegény a füle hegyéig, rettenetes a szaga. Babafürdetővel (illatmentes) mosdattam meg amennyire hagyta magát, de az eredmény gyakorlatilag annyi, mintha csak sima víz érte volna. Holnap ha jobban lesz, nekifutunk újra, de nincs tapasztalatom ebben. Valamit muszáj tenni, így - hiába a babafürdető és a szárítás - megsimizni sem lehet, mert a kezem azonnal pisiszagú lesz tőle.

Nem illatozó virágcsokorra vágyom, csak a normál, nem büdi verzióra.



#macskafürdetés #macska vizeletszag
2020. máj. 15. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

NEM szabad a macskát embereknek való készítménnyel mosdatni!!

Erre van kifejezetten macskasampon! De azt is 3 havonta 1x ajànlott. Amúgy csak ártasz a cicusnak.

2020. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Soha nem mosdatom semmivel, hiszen tisztálkodnak, így macskasamponom sem volt. Most majd lesz - remélem, az elveszi a buké zömét.


Az orvost felhívtam és elmondtam, hogy mivel mosdattam meg a kandúrt - részéről rendben lévőnek találta, de a szag ellen csak további fürdetést javasolt alapos szárítással.

Hogy mivel, arról nem szólt a fáma, pedig kérdeztem. Itt most tényleg a szag az elsődleges probléma, nem szennyeződést kell eltávolítani.

2020. máj. 15. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem ajánlott az embersampon. Volt már, akinek a macskája allergiát kapott tőle. Nem kötözködni akart az első. Mondjuk az ritka, hogy egy alkalomtól baja legyen tőle.

De a sima víz is jó, illetve a kandúrpisi az büdös. Inkább egy macskasampont javasolnék, amivel esetleg nem kell az egész állatot megfürdetni, hanem benedvesítesz egy ruhát samponos langyos vízzel és csak az adott részét áttörlöd a macskának és megszárítod, akár naponta.

Amíg el nem múlik a szag.

2020. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán hülyeség, de esetleg valami illóolaj?
2020. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Addig tisztogatta magát, míg gyakorlatilag szagtalanná vált. Hihetetlen...!

Pedig estére már macskasampon is lett. Egyelőre megúszta a 2

fürdetést.

Macskapisi ellen macskanyál: ez elég bizarr, de nála működött.

2020. máj. 16. 22:51
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Illóolajat tilos

1. Tömény, maró erősségű lehet, és soha többet nem tudod kimosni a bundájából.

2020. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!