Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám rákos és már nem is...

Rozse0521 kérdése:

A macskám rákos és már nem is eszik. Orvos szerint már csak el altatni lehet hogy ne szenvedjen, de nagyon mert így én mondom hogy haljon meg. Melyik lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 23:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Arra gondolok az lemaradt hogy nehezen adom be hogy elaltassák de lehet jobb neki.
2020. máj. 18. 23:35
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz meghozni egy ilyen döntést,de azt kell nézni mi a jobb az állatnak. Jelen pillanatban csak a szenvedést hosszabbítod meg,ráadásul nem is eszik már,szóval a kór hamarabb felemészti. Te dönthetsz arról hogy veled marad-e még pár napot/hetet,vagy könnyítesz rajta hogy ne fájjon semmi se neki. Szerintem az utóbbi a humánusabb.
2020. máj. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Két cicát engedtem el hasonlóképp. :'( Mérlegeltem, hogy mi a jó. Társaim voltak hosszú éveken át. Muszáj volt átsegíteni őket... mert így kevesebbet szenvedtek. Irtó rossz érzés volt fogni a kis kezüket, simogatni a fejüket az utolsó pillanatokban, de meg kellett tenni. Férfi létemre zokogva jöttem el az állatorvostól, üres hordozóval...
2020. máj. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez az első hogy ilyen történik és 6évig volt csak velem. És semiképp sem szeretném hogy szenvedjen😢 majd nagy erőt veszek magamon
2020. máj. 18. 23:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobb neki, ha nem szenved tovább, de ha megoldható, hívd házhoz az orvost, hogy a megszokott helyén szenderüljön végső nyugalomra. Nekem is el kellett engednem a 7 éves cicámat, borzasztó volt.. Annyi "könnyebbség" volt a dologban, hogy egy vizsgálat miatt altatást kellett alkalmazni, még aludt, amikor az eredmény alapján kiderült, hogy menthetetlen. Így a végső injekcióból már semmit nem érzett, de így is ott voltam mellette. Ott igyekeztem visszafogni magam, de utána 3 napig zokogtam, mint a hülye..:(
2020. máj. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
El kell engedni. Tudom, szörnyű ezt a felelősséget felvallani, de vagy döntesz az altatás mellett, vagy nem marad más a cicának, csak a vég nélküli szenvedés. Ha menthetetlen, kötelessége egy jó gazdinak megtenni ezt is. Amúgy tudom hogy érzed magad, engedtem el így cicát. Bőgve vittem haza az üres hordozót, de nem hagyhattam hogy szenvedve létezzen még pár hetet, napot, csak mert nem merek dönteni. Tartoztam neki a közös évek után annyival hogy nem hagyom kínhalállal távozni.
2020. máj. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már enni se tud, akkor rossz a helyzet :(


Azt se felejtsd el, hogy a legtöbb állat nem látványosan, hanem némán és titokban szenved.


Tudom, nagyon rossz, de bitonyos helyzetekben tényleg sokkal jobb a cicának, ha megszabadul a megszabadíthatatlantól.


Látszik, hogy nagyon jó gazdija vagy, biztos nagyon sok szép közös emléketek van.

2020. máj. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz döntés, de jobban jár ő is és te is, ha elaltatod. Ha nem eszik, biztos fájdalmai vannak.
2020. máj. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"nehezen adom be hogy elaltassák"


Nem beadod. Ott vagy mellette, legalább addig, amíg elalszik. Az utolsó dolog, ami hiányzik neki az az, hogy élete végén idegen emberek, idegen helyen macerálják.


Kifaggatod a dokit az altatás menetéről. Normáliséknál két injekciót kap az állat: egyet, amitől elalszik és egyet, ami megállítja a szívét, így nem érez fájdalmat. Ha a doki mást mond, menekülj!


Sajnálom, tudom milyen rossz ez így. Az előző kutyám hirtelen lett olyan rosszul, hogy megfelelő kezeléssel is csak napokat tudtunk volna nyerni neki. A jelenlegi lassan épül le, folyamatosan téma, hogy mikor kellene elengedni.

2020. máj. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így jártunk. 6 éves cica volt, szétszakadt a szívem nekem is és anyukámnak is, de egyszerűen nem brtuk tovább nézni, ahogyan szenved. Borzasztóan nehéz volt.. ez tavaly januárban volt, mára már azt mondom, hogy erősebbek a szép emlékek, mint a rosszak. Kitartás és sok erőt!
2020. máj. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!