Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Nagyon beteg a...

Segítség! Nagyon beteg a cicám, lehet altatás lesz, helyes döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A cicámat már több, mint 1 hete rendszeresen visszük az állatorvoshoz, nagyon nagy baj és ritka betegsége van. Mellhártyagyulladás + tele van folyadékkal a mellkasa. Hétvégén jobban volt, de azóta megint visszaesett, és tegnap már a mája körül is látott egy kis folyadékot az orvos. :( Infúziót is kapott múlt héten, kanült és több gyógyszert is. Most erősebb gyógyszereket kapott, de ha nem használ, el kell döntenem, hogy altatás legyen-e. Az orvos azt mondta, hogy a leszivatás is egy opció lehetne, de azt rendszeresen kell csinálni, és egy idő után már nem bírná a szervezete. A párom folyton engem hibáztat, szerinte nem kellene belemennem az altatásba, amíg "küzd" a macska. Akkor mit csináljak? Hagyjam szenvedni, vagy jobban lesz vagy nem alapon? Van valaki, aki járt már hasonló cipőben, ezzel vagy hasonló betegséggel?



2019. szept. 19. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvos biztos abban, hogy nem gyógyítható, engedd el. :(

A leszívatást nem javaslom.

2019. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon együttérzek veled és a cicáddal :(

Ne hagyd szenvedni.

Én éltem át ilyet, beteg volt a kutyám, akinek a szívbetegség folyományaként lett ödémás a hasürege, vagy szervei, nem tudom pontosan. Kb. egy évig hordtam ilyen leszívásokra, amit már nagyon megbántam, mert legalább pár hónap után meg kellett volna kegyelmeznem neki.

De nem tudtam elengedni. Ő meg engem.

Ha biztos vagy a diagnózisban, azaz tuti, hogy nincs gyógymód és nem lehet rajta segíteni, akkor búcsúzz el tőle és altattasd el :(

Én megbántam, hogy nem tettem hamarabb.

Talán még annyit ajánlanék, hogy ne bánj semmit, hogy kérdezz meg másik orvost is.

2019. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nem javúl az állapota egy elfogadható időn belűl talán érdemes nem tovább szenvedni hagyni de kérd ki esetleg más orvos véleményét(ne érts félre nem bíztatlak az altatásra. Nem szeretnék soha ilyen helyzetbe kerűlni hogy döntsek mert nehéz lenne nagyon, megterhelő érzelmileg, jó megoldást kapni.) Ne add fel de lehet nem lesz jobban. Nem tudom, nem akarok butaságot mondani mert nem tudom az állapotát. Próbálkozz hátha jobban lesz de meglátjátok hogy alakúl. Nem tudom ha lenne szívem elengedni amíg nem tettem meg mindent. De vannak határok és ha szenved az úgy megint nem jó. A lényeg hogy ti a tőletek telhetőt tegyétek meg de a betegség az nem mindig kegyelmez. Hátha? A leszívás sem túl jó megoldás mert előbb vagy utóbb de csak szenved és végűl úgyis elmegy ha olyan a betegsége...
2019. szept. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hátha legyőzi a vírust. Az én cicámnak sikerült meggyógyulnia és mindig mellette voltam hogy ha szenved és folyamatosan görcsölni kezd akkor azonnal altatás mert egy napig is vajúdik a halállal ami borzasztó és abból már nem lesz jobban.
2019. szept. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi lett a cicussal?
2020. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Altasd el
2020. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!