Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sürgős!!! Ezek az...

Nagyon sürgős!!! Ezek az ellés jelei lehetnek?

Figyelt kérdés

1. nem hagyom szegény macskámat elleni folyamatosan, kidobott cica volt az utcáról fogadtuk be


Szóval találtunk egy cicát, én azt hittem 3 hónapos, állatorvos szerint 5-6. Kezdett dagadni a pocija eleinte azt hittem hogy csak azért hogy kap rendesen enni, mert 3 hete olxan volt mint aki bármelyik pillanatban éhen hal.


Egyre inkább aggasztott, hogy nehogy vemhes legyen így bejelentettem az állatorvoshoz ivartalanításra de ma megéreztem hogy "valakik" rugdosnak a hasában (nincs nagy hasa olyan mintha csak nagyon beevett volna), a cicije megduzzadt, bolyong a házban, mindenhov bebújik. A puncija felett körbe meg van duzzadva.

Ivartalanításra kövi hét csütörtökön megy egy hét múlva. Lehetséges hogy megellik addig? Nem vagyok állatkínzó, én nem venném el a kölykeit de felnevelni nem tudjuk őket mert így is ő az ötödik cicánk.


Összegzés képpen eddig nem tudtam hogy vemhes...


Mi az a péra? az ami neki megduzzadt? közel az ellés?



2020. máj. 28. 19:47
1 2 3 4 5
 11/50 Minseo1998 ***** válasza:
Az nem lehet, hogy tüzel? Viszont szerintem is az ellés jelei. Ráadásul ha meg van duzzadva a cicije szinte biztos, hogy vemhes. És már lehetséges, hogy ennyi idősen ivarérett legyen, én is találkoztam már olyan cicával aki 4 hónaposan lett az.
2020. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
hát ráteszem a hasára a kezem és mint egy boxmérkőzés... úgy mozognak a hasában a magzatok
2020. máj. 29. 01:38
 13/50 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire is ki akar jutni, ki ne engedd!
2020. máj. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet kérdező, hogy nem vemhes, hanem most tüzel?
2020. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj neki valahol egy eldugott, bélelt helyet. Ő is valami ilyesmit akar keresni magának. Nincs véletlenül egy magyméretű ketrecetek? Én is abba raktam a talált macsekot (már másnap leellett...), hogy ne hordja szét a kölyköket a házban. Valami olyan hely kell, ahonnan az anyamacska nem tud kijönni és a kicsiket sem tudja elhordani. Fürdőszoba esetleg?
2020. máj. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

Ha most tüzelnek csak akkor mi rugdossa a hasát bentről?


Amúgy ha kiscicáknak nem lesz gazdija, állatmentő alapítvány magához veszi őket ha megkérem őket? Nem gondoltam volna, hogy baj lesz amikor befogadtam. Olyan apró ő is. Beteg is. Ez nagyon nagy szívás... Hörög a tüdeje, ezért kap gyógyszert, mi van ha a szülüsnél összeomlik a légzése? Eskü, éjszaka úgy horkol/bürrög mint egy ember. Nagyon szeretem ezt a cicát, annyi félelem, fájdalom van a szemében... Felhívom az állatorvost aki kezeli, lehet az egêszségügyi állapota nem is teszi lehetővé hogy megellljen

2020. máj. 29. 10:51
 17/50 anonim ***** válasza:

Mi újság van?


Kiscicák..?

2020. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy eleve nem biztos, hogy megmaradnak a kiscicák ha az anya ilyen szar egészségügyi állapotban van, plusz még gyógyszereket is kapott. A hörgés lehet egy légúti betegség is amiből kikezelhető.


Kérdezd meg a dokit, hogy ha beindul a szülés és komplikáció van, akkor tud-e segíteni háznál. Miután leellett és kipihente magát, mindenképp nézesd meg ultrahanggal, hogy nem maradt-e benne kiscica.


Simán lehet az is, hogy nem fogja tudni szoptatni őket, szóval erre is fel kell készülni.


De első körben sos keress neki valami zárt helyet, hogy szem előtt legyen ő is és a kicsik is, mert ha elbújik akkor nem tudsz neki segíteni ha komplikáció van.

2020. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Nincsenek, de olyan mintha forognának a hasában. Bukfenceznek 😂 Anyukám szegény egy kicsit szomorú. Oké, hogy befogadtunk 2 macskát, erre lett öt macskának, jó gazdi lévén még be is vállaltuk az ivartalanítást (40.000) erre még szegény csóri macsek meg is ellik. Oké, nem tehet róla, csak most már mindenki aggódik, hogy mi lesz a kismacsekokkal. Remélem valami írtó cuki pofijuk lesz és valaki majd örökbefogadja őket. Szerintem max pár nap és minden kiderül.
2020. máj. 30. 01:11
 20/50 anonim ***** válasza:

Majd írj.


Miért 40 ezer az ivartalanítás?

1 macskának?

2020. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!