Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak enni a kiscicának?

Mit adjak enni a kiscicának?

Figyelt kérdés
Találtam, elvittem állatorvoshoz. Azt mondta, hogy kizárólag kölyökmacska száraztápot adjak neki(5 hetes), ha nem tudja megenni, akkor áztassam be. Próbálta elrágni, de nem tudja, áztatva meg olyan büdös, hogy két falat után kihányta és következőnek is csak messziről odaszagolt és itt nyávog. Lehetséges, hogy olyan rossz, hogy inkább éhezik? Mit adjak neki? A táp márkája Carnilove(kitten lazac-pulyka). Adjak másik márkát? Milyet?

2020. máj. 30. 16:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem írtam, csak megnéztem amit írtatok, aztán rohantam is ki, még épp nyitva volt az állateledeles, ahol vettem a tápot. Vettem egy másik fajtát(csak ez a két fajta van most nekik), meg pár konzervet, alutasakost és csak olyan cicatejük volt, ami nem tápszer, hanem dobozos folyékony. Nem tudom, ezt adhatom-e, vettem egyet. Mindenesetre a konzervet kétpofira kajálja. Mac's így van írva, remélem elég jó, csak ebből volt kölyök, meg royal caninból, de az nagyon nagyon drága volt.

Köszönöm, hogy írtatok, megmentettetek egy piciny életet.

2020. máj. 30. 18:10
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A fecskendős macskamentő vagyok, szerintem adhatod a cicatejet neki. Ha jól értettem az eddig olvasottak alapján, a laktózt nem bírják a cicák emészteni, így ez kvázi laktozmentes tej, amit vehetünk a cicákoknak.

Abban nem mélyedtem el, mennyiben eltérő az összetétele az emberek számára kapható laktózmentes tehéntejtől, lehet, hogy a fehérje összefétele, mennyisége vagy a zsírtartalom is számít.(?)

Jó egészséget a bársonytalpúnak, szerencsés, hogy hozzád került 👍❤

2020. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát van benne taurin, vitaminok pluszban. Azt nem is tudom, mennyi az analitikai összetétele. Majd megnézem, most nem tudok felkelni, itt alszik az ölemben, nem akarok megmozdulni:D
2020. máj. 30. 18:59
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Taurin? Bakker, akkor a macskák kvázi koffein - és laktózmentes energiaitalt kapnak😁😂 OK, a taurin egy aminosav, nem drog meg semmi efféle, de akkor ezzel máris komplexebb, mint egy sima laktózmentes tej.
2020. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy segíthettünk, de adnék még egy tanácsot!

A cica ki van éhezve, nehogy most túlegye magát, mert akkor jön a gyomorrontás, ami egy ilyen picikénél nagyon el tud fajulni és megint hétvége van, hétfői ünneppel, orvos elérhetetlen és drága.

Inkább többször (2-3 óránként) adj neki kevesebbet, mint egyszerre sokat, legalább 4-5 napig, utána már amikor nem lesz kiéhezve úgyis csak annyit fog enni, amennyi kell.

2020. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Tudom, nem adtam neki sokat, mert csak porszívózta magába. Amint elfogyott csipogott, de mondtam, hogy majd később kapsz még, aztán hízelgett és elaludt az ölemben:)

14-es, nem tudom, de finom:)

2020. máj. 30. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!