Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos (perzsa) kiscicának...

3 hónapos (perzsa) kiscicának milyen arányban adjak száraztápot és nedves eledelt, milyen márkát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az orvosunk, Royal Canin Junior alutasakosból napi 1,5-2t javasolt és happycat junior száraztából pedig annyit, amennyit megeszik a cicus.


Az RC-n nem látom feltüntetve a hústartalmat és sokan kritizálják is ezt a márkát. Helyette az Orijent és Arcanat ajánlják, de úgy tűnik ezekből csak száraztápot lehet kapni?


A kizárólag száraz táppal való táplálással kapcsolatban vannak félelmeim, ugyanis elvileg fogkövet, vesekövet okozhatnak, a perzsa cicák pedig alapból érzékenyebbek a vesebetegségekre. Ráadásul a mi kiscicánk egyik foga ferdén nőtt és ezért nehezebben is rágja meg a száraztápot, be szoktam neki áztatni.


A Happycat mennyire jó száraztáp? Eddig semmi jót nem olvastam róla. Nedves tápból milyet ajánlotok kicsi perzsa kandúrnak?


A segítséget előre is köszönöm! :)


2016. nov. 4. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Főzél neki csirkemellet, és a Happy cat vagy bármelyik táp megfelelő a hús mellé... Adhatsz neki még halat, csirke szivet, májat, vagy akár csirkenyakat összetörve.
2016. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
47%

nekem is perzsám van én csak szárazzal etetem mert ettól biztos, hogy semmi baja nem lesz

Az mindegy hogy milyen én mindig mást veszek neki

2016. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekünk kis kora óta úgy van tartva a bengáli, hogy száraz kaja midig van neki kitéve, akkor megy rá amikor akar.

Nedvesből naponta 1 tasakkal kap (már 3 éves elmúlt), amit vagy 2 (reggel és este) vagy 3 (reggel élben este) darabban kap meg. Kicsit testesebb a kelleténél, de nem kövér.

Kölyökkörban a Royal Canin Kitten Instinctive nedves tápot kapta, 1 éves kora után pedig a Royal Canin Intense Beauty-t. Mást nem tápot nem eszik meg, illetve ha igen, akkor annak hasmenés a vége.

2016. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajna nem mind1, hogy milyen tápot kap. A legtöbb boltban kapható táptól megy a hasa és az sem mellékes, hogy csak gabona meg döghús van-e benne vagy értékes fehérjék és a megfelelő vitaminok is. Egy rosszabb minőségű tápot telenyomnak mindenéle ízfokozókkal, ételfestékkel és gabonával, ilyen mérgekre nincs szüksége a cicámnak.


Azért kérem a segítséget, mert a RC-re nem írják rá a hústartalmat, csak a nyersfehérjét, az acana meg orijen viszont a nyersfehérjét nem írja csak a hústartalmat. Így semmiben sem tudok őket összehasonlítani :(

2016. nov. 4. 12:31
 5/12 A kérdező kommentje:

#3, Köszi a véleményt!! :) A doki ugyanezt javasolta, csak kicsit több nedvestáppal (gondolom az arra való tekintettel, hogy a miénk nem nagyon eszi a szárazat a foga miatt).

Szárazból is Royal Canint kap?

2016. nov. 4. 12:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én cicám a happy catet jobban szereti a royal caninnál, és jól van, nem megy a hasa, nem hányt. Állatorvos szerint teljesen egészséges. Vegyél egy kis adagot, és próbáld ki, hátha. Szerintem ha a macskának ízlik és nincs baja tőle, akkor nyugodtan adhatod ezt is.
2016. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fogkő pont a nedves táp miatt alakul ki, hiszen nem kell rágni.

Nedves táp helyett adj neki húst.

2016. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok

igen, royal canin szárazat kap. Egyszer kapott whiskas szárazat, mert elfogyott a royal canin, és késett a futár az utánpótlással, na annak hasmenés és orvos lett a vége. Kapott valami bélflórát a dokitól, aztán jobban lett.

Royal Canin-t netről rendeld, mert jóval olcsóbb, mint a Fressnapf-ban (emag, zooland vagy zooplus, mi ezeknek az árait szoktuk "versenyeztetni", változó, hogy hol olcsóbb) Nagy tételben általábban olcsóbbra jön ki darabja egyértelműen.

2016. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is zoopluson rendeltem Royal Canin juniort, most olyanunk van és nincs hasmenése szerencsére. Szereti is a cicánk. Azért gondolkodom más kaján, mert ha van jobb, akkor lassan átszoktatnám rá.


Happycat szárazat állateledelesnél vettem, de ezt tervezem lecserélni. Még gondolkodom melyik márkára? Am. annyi minden rosszat is és jót is lehet olvasni a száraztápokról, hogy nem tudom eldönteni mi igaz belőle és mi nem. :( Persze, úgy fogom csinálni, ahogy a doki mondja és csak akkor változtatok rajta, ha valami nagyon meggyőz az ellenkezőjéről :)

2016. nov. 4. 13:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a royal canin a legjobb most a piacon. Meg nekünk a tenyésztő is ezt javasolta, így nem igazán akarunk eltérni tőle. Tény, drága, de megéri mert ettől érzi jól magát a cica. Meg nem utolsó sorban ha olcsóbb kaját kap, akkor összefossa szegény a fél lakást, és még az orvosnak is lehet tejelni a két kaja ára közötti különbözetből. Szóval nekünk megéri, hogy a drágábbat kapja. Lehet mi rontottuk el kiscica korában, hogy így elkényeztettük a gyomrát, de ez van. Én se szívesen eszem meg a legolcsóbb "teszkógazdaságos" kaját, miért várjam ezt el a macskámtól?
2016. nov. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!