Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Main coon cica tapasztalatok?

Main coon cica tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek a main coon cicák, és szeretnék venni egyet. Van egy kis fiú, ivartalanított, 2 éves cirmos házi macskám. Szerintetek össze tudom majd őket szoktatni? Milyen természetű egy main coon?

2020. jún. 7. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Nekem az egyik cicám félig maine coon.


Eleinte nagyon harcias volt, de ivartalanítás után egy édes hízelgős kislány lett belőle.


A szőre hipoallergén, szóval nem igazán hullik, nyáron is inkább csomókban. Szóval házban is tartható, de inkább kinti/benti cicának való, mivel nagyon ügyesen vadászik és megbolondulna szerintem ha csak benn lehetne. Imádja a kanapékat, szeret rajtuk terpeszkedni, szóval bent is szeret lenni, csak ha ki akar menni, nem szabad bezárni.


A másik cicával aki egy sima házi cica jól kijön, inkább pont a házi cica irigy rá, és akar vele verekedni, ha nem figyelünk rájuk épp.


Egyébként nagyon okos cica, mindig talál magának új búvóhelyeket, és ha rászólunk, hogy ne tapossa le a virágokat, onnantól kezdve óvatosan kikerüli őket.


Imád mászni, gyakran a szomszéd háztetőjén keresztül tér haza.


Mivel az enyém csak félig az, így nem tudom, hogy mennyivel másabb egy fajtiszta társa, de azért leírtam a tapasztalataimat.

2020. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

#1

Azt azért nem hiszem h9gy a kérdező a több százezer forintos macskát majd engedi kóricálni.


Mindenki köteles kerítésen belül tartani az állatait,a macskát is.

2020. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

#2 Mert szerint a macska nem szrja telibe a keritést?

Nekünk is van képzeld kerítésünk, de a macska simán átugorja.


különben is, a macska nem egy idióta lény, haza talál, nem kutyákról beszélünk.

2020. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

#3 igen haza talál. De ha elüti az autó, megmérgezik, elkapja egy kutya? Nem egyszer előfordult már ilyen.


És létezik már macska biztos kerítés amin egy macska se fog kijutni soha. Meg lehet oldani vagy ne engedd ki a lakásból. Vagy létezik már nagyon jó macska kennel is.


Sőt egy rendes tenyésztő nem is fogja oda adni a macskát ha tudja hogy a macska kijárós lesz és kitud menni a kerítésen.

2020. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
#4 ha putris környéken laksz, persze, hogy megölik a macskádat a szomszédok.
2020. jún. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
az enyém 8 éves, és köszöni szépen tökéletes állapotban van.
2020. jún. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

#5 nem putris környéken is jó pár macska nyomtalanul eltűnik.

Én városban lakom, de szomszéd folyton panaszkodik hogy eltűnnek a macskái.

2020. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es én allergiás vagyok a macskákra és nekem elhiheted, hogy nem hipoallergán a maine coon. Pontosan ugyan úgy hat rám, mint a többi macska :D


Egyet ismerek, ami elég félénk, de nyilván a tied lehet más természetű.


Kiengedni nem ajánlom, mert nem kell hozzá putris környék, hogy valaki ellopja. Ismerősöm mesélte, hogy a környékükön történ ilyen egy Pilisi faluban. Sajnos sokan felismerik, hogy ez egy értékes macska.

2020. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

#2, #3

A macskák háziállatok, de ellentétben a legtöbb kutyafajtával, megmaradt bennük az a rejtélyes képesség, hogy a vadonban is életben maradjanak. Ezért, a macskát gyakran a vadon hívja, míg szobacica mivolta arra készteti őt, hogy hazajöjjön hozzád könnyen szerzett élelemért és gondoskodásért.

Míg néhány macska szívesebben marad a házban, sokan élveznek a szabadban is lenni.

Odabent néha nagyon csendes és túl unalmas lehet. A kültér tele van zajokkal, madarakkal, izgalommal.

Azok a macskák, melyek az idő jelentős részét kint töltik, kevesebb ápolást igényelnek, mivel elvégezhetik a fürdőszobai dolgukat odakint, kevesebb szőrt hullatnak a házban és kevesebb foglalkozást igényelnek egy, a szabadban eltöltött, fárasztó, izgalmas nap után.

Ezen kívül a kültéri macskák gyakran jobb formában vannak, mint beltéri társaik, melyek hajlamosak lyukat égetni kedvenc kanapéjukba.

Viszont sok kockázata van annak, ha hagyod cicádat kint járkálni, mivel előszeretettel létesítenek kapcsolatot más macskákkal vagy állatokkal.

A veszettség, macskaleukémia, bolha és más betegségek könnyen terjednek az állatok között. Ezek az emberre is lehetnek veszélyesek (veszettség), vagy kevésbé veszélyesek (bélrendszeri paraziták). Szerencsére a legtöbb betegséget megelőzheted a megfelelő oltások beadásával.

A két fő veszély, amely a kint kószáló macskára leselkedik, hogy elütheti egy jármű, illetve verekedésbe keveredhet egy másik macskával. Amúgy, az ösztöneiknek köszönhetően, a macskák remek túlélők. Azonban legtöbbjük nem ismeri az autókat és ha történetese egy autó elüt egy macskát, az legtöbbször nagyon súlyos sérülést, vagy halált okoz. Habár a harcban szerzett sérülések kezelhetők, ha gyors segítséget kapnak, de ez időbe és pénzbe fog kerülni, a macskának pedig igen fájdalmas. Egy megsérült macskát azonnal állatorvoshoz kell vinni, ugyanis a harapások szinte biztos, hogy fertőzést okoznak, melyek komoly szövetkárosodáshoz vezethet.

A forgalmas helyen élő gazdik többsége megérti, hogy sokkal nagyobb az autós balesetek veszélye, mint egy kevésbé forgalmas területen és legtöbbjük úgy dönt, hogy bent tartja a macskáját. Mások már találkozhattak korábban a macskaharcok problémájával és óvni akarják saját cicájukat. Mérd fel a környezetedet, hogy megtudd milyen veszélyeknek teheted ki az állatot. Mérlegeld a kockázatokat és az előnyöket, majd dönts!

Ezen kár veszekednetek!

2020. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy Maine coon és és egy utcáról mentett cicánk van. Az összeszoktatás kb. egy hét volt, azóta legjobb barátok :) ajánlom hozzá a feliway friends párologtatót.


Nem vagyok fajtaszakértő, de a maine coon-unk a legokosabb macska, akivel valaha találkoztam, szereti nézni és megérteni, amit csinálok, és nála mindig tudom, hogy épp mit szeretne csinálni, mert nagyon egyértelműen megtanulta jelezni.

Ragaszkodó és mindig szeret velünk lenni, de nem az a típus, aki az öledbe ül, hanem mondjuk lefekszik az ágy végében.

2020. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!