Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szeret a cicám?

Nem szeret a cicám?

Figyelt kérdés

Korábban volt már rengeteg cicám, de azok sokkal barátságosabbak voltak. Viszont azok kinti cicák voltak. Amikor különköltöztem a szüleimtől, akartam egy saját, csak benti cicát. Így hozzánk került egy 5 hetes akinek eltűnk az anyacicája. Már a kezdetektől sok szeretetet kapott. Megkap mindent, el van kényeztetve, sokat vagyunk vele, de mégis mintha nem szeretne minket.

Soha nem volt bántva, mégis sokszor menekül előlünk ha meg akarjuk simogatni vagy csak felé megyünk. Simogatni akkor lehet, ha alszik, mert máskülönben harap vagy ránkcsap. Játszani lehet vele, ez az egy amit szeret. Ölbe venni nem lehet mert akkor már nyávog, hogy szabaduljon. A korábbi cicáim szerettek ölben lenni és direkt rámjöttek, hogy rajtam aludjonak. Őt viszont a kedvenc jutalomfalatjával sem tudom rávenni, hogy az ölemre üljön.

Csak és kizárólag ennél a cicánál érzem azt, hogy mintha nem kedvelne.



2020. jún. 9. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a legvalószinübb hogy bánthatták és ezért fél. ha ez ígyvan nagyon nehézlesz visszanyerni a bizalmát.
2020. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 UmiDora válasza:
lehet egy kis térre van szüksége, mármint lehet nem szereti a nyúlkáltok hozzá.az embereknél is van ilyen akik kifejezetten nem szeretik ha nyúlkálnak hozzájuk.tehát ha nem próbálkozol túl sokszor lehet kicsit szabadabbnak érzi majd magát.csak fokozatosan próbáld meg magadhoz szoktatni.szerintem
2020. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha eltűnt az anyja, lehet, hogy a szocializációs készségeiben lett hiba, mert nem tanulta meg az alapvető viselkedést. Sajnos ő ilyen, de így kell szeretni és elfogadni.
2020. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden macska szereti a simogatást, ölben ülést, főleg ha még fiatal. A miénket sem nagyon lehetett simogatni, kézbe venni, ölbe venni, 5 másodperc múlva már szabadulni akart. Játszani viszont ő is szeretett, bár azt is inkább csak tárgyakkal, magában, nem annyira velünk. Ettől még rendes cicu volt. Ahogy majd öregszik, úgy fog változni a helyzet, nyugodtabb, simogathatóbb lesz valamelyest.
2020. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 éves. Ha néha vendég jön akkor már szalad el. Ha a postás csenget, már akkor is szalad az ágy alá és vagy 2 óráig nem is jön ki. Pedig tényleg figyeltünk rá, miatta csak cipő nélkül megyünk be a házba és mást sem engedünk be vele (nem mintha olyan gyakran jönne valaki). Amikor fiatalabb volt, akkor sokkal barátságosabb volt. Mintha ahogy felnőtt lett, egy mogorva személyiséggé fejlődött volna.
2020. jún. 9. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a miénk is eléggé félős volt, de aki csendes volt és nyugodt, attól azért nem félt. De alapból az idegenektől tartott. 3 éves még fiatal, fog még változni.
2020. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, nem volt szocializálva kiskorában (mentett cica).
2023. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!