Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a cicát az...

Hogy szoktassam le a cicát az ágyra/fotelre pisilésrõl?

Figyelt kérdés

Van egy 1 hónapos és 3 hetes pamacsunk. Hamar megismerkedett az alomtálcával, ügyesen ott végzi a dolgát az esetek 90%-ában,


DE


reggelente, ébredés, pár falat kaja és egy kis játék után az ágyon kezd el kaparni és felvenni a pisilõ pozíciót. Sajnos volt rá példa, hogy késõn vettem észre, rápisilt a paplanra...

Ugyanez a helyzet egy fotellel is (inkább bazi nagy babzsák), felugrik, kapar, felveszi a pozíciót. Ha nem figyelek, oda is pisil. Raktam rá fóliát...az ágyon pedig nappal külön takaró van, akkor nem foglalkozik vele, max felugrik játszani, feküdni.


A nap további részében mindkét dolgát az alomban végzi.


Ennek mi lehet az oka és hogyan tudnám leszoktatni az ágyról/babzsákról?


Olvastam a Feliway spray-rõl, esetleg segítene ebben is? Érdemes megvenni, tényleg jó hatása van a macskákra?


Elõre is köszönöm a válaszokat!



2020. jún. 11. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Győződj meg arról, hogy az alom kifogástalan tisztaságú mindig, vannak erre nagyon kényes macskák. Ha ez megvan, esetleg kipróbálhatsz más féle almot.


Olyan is lehet, hogy a cicának nem tetszik a nyitott vagy a zárt alomtálca. Ezen is érdemes lehet változtatni. Lehet, hogy rossz helyre van téve az alom. Olyan helyre érdemes tenni, ami az etető táltól messze van és kicsit el is van rejtve, hogy nyugodtan végezze a dolgát.


Mivel még picik rendszeresen vidd ki őket az alomhoz, pláne ha látod, hogy készül a pisi máshol. Ahova rápisilt nagyon alaposan ki kell takarítani, mert ha érzi a szagát, akkor vissza fog oda járni.


Gondolom egészségesek a cicák, meg nagyon picik is. Szerintem ez az oka a viselkedésüknek inkább. Az ilyen apróságokkal még vannak 'balesetek', ők olyanok, mint az emberekben a csecsemők.

2020. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!