Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki hogyan és mivel eteti a...

Ki hogyan és mivel eteti a cicá(já)t? Mire szoktassam kiskorától a hamarosan érkező kiscicámat?

Figyelt kérdés

Az első cicámat nagyon elrontottam és szörnyen válogatós lett, ez az én hibám, sosem volt rend az étkezéseiben. Most érdekelne valami konkrét rendszer, ne az előttehagyós sztorival gyertek, mert abból nálunk csak a baj van.

Írok pár példát, de írhattok ti is, ami nektek bejött.

Előre is köszönöm, mindenkit felpontozok.



2020. máj. 18. 16:01
A kérdező szavazást indított:
reggel-este száraztáp(+kevés laktózmentes tej a folyadék miatt a picinek), napközben 2-3x konzerv(/házikoszt)
fordítva, mint az #1
napi 4x etetés, felváltva 1x száraz, 1x konzerv(/házikoszt)
7 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Házikosztot és tápos etetést ne keverd.

Vagy házikoszton tartod vagy tápon. Kettő együtt nem tesz jót a macska emésztésének.


Tejet inkább ne kapjon semmilyet, nincs rá szüksége már 10 hetesen.


Száraztápból meg annyit kapjon mint amennyi a zacsin fel van tüntetve ezt elosztva 2 étkezésre.

Ha nagyon akarsz adhatsz neki nedves kaját is mondjuk délben de nem igazán jó mert sok macska ha kap nedveset akkor nem eszi meg a szárazat ami a fogai kárára lesznek.


Olyan tápot adj neki először amit a tenyésztőnél/menhelyen evett. Onnantól ha szeretnél válthatsz tápot fokozatosan.

Whiskas és társait nagyívben kerüld el.


Milyen táppal és nedvessel szeretnéd majd etetni?

2020. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Mi a macskákat csak házikoszttal etettük(már amit szabad is neki enni) nagyon ritkán vettünk nekik nedves tápot és szárazat. Egyáltalán nem válogatósak, mivel mindenféle házikoszttal etettük őket(amit nekik is lehet enni, csak olyat)
2020. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Még van itthon Carnilove Kitten, meg Applaws Kitten száraz.

Nedvesből Animonda Carny, Wild Freedom, Feringa konzervek, Animonda vom Feinsten tálkás és Animonda Rafiné tasakos.

Jelenleg a gazdinál prevital alutasakost esznek a picik.

Laktózmentes tejtől nem lehet baja és leginkább a folyadék miatt kell, na meg, mert elszakad a családjától, hogy legyen valami ismerős, ami eddig ott kapott az anyjától. Nem sokat, egy fél decit naponta.

2020. máj. 18. 16:41
 4/12 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a kutyáknál gond a váltogatás, cicának nem.

A kicsi 8 hetes.

A napi 2x-i etetés egy felnőtt macskának is kevés.

És ilyen pici cicának szerintem kell, hogy puhát is kapjon még. Egyébként sem értem ezt a száraz-nedves-fogprobléma dolgot. Pont, hogy a száraztól kopik el a foga.

2020. máj. 18. 16:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 18. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha tejet adsz neki, akkor anyatej pótlót vegyél, az kifejezetten kiscicáknak van(minden kisállatkereskedésben van). És ne úgy állj hozzá hogy ,,csak fél decit'' mert mi se csak fél deci anyatej pótlót adtunk neki. Igaz, én a mostani kiscicánkról beszélek, akit az udvaron találtunk. Őt minden nap annyiszor etettük a pótlóval, ahányszor nyígott, hogy éhes. És ne adj nekik túl hamar tápot, mert nem tesz jót nekik.
2020. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Száraztól nem kopik el a foga. Egészséges macskának hogy kopna el a foga?

Nedvestől.meg kihullik majd az összes a rengeteg fogkő és egyéb miatt.


Anyatej pótlóra 10 hetes macskának semmi szüksége.


Egy nap nem kell hatszor kaját adni neki. Elég a napi 3 is.


A házi koszt és a táp keverése macskánál se jó teljesen különböző idő alatt szívódik fel mindkét féle kaja.


8 hetesen még nem is szabad elhozni az anyjától. Macskáknál a 10 hét minimum.

Amelyik tenyésztő ennél hamarabb oda adja az nem tenyésztő hanem szaporító és tőle nem szabad állatot elhozni.

2020. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és este nedveset kapnak, a száraz egész nap előttük van. A cicák sokszor esznek keveset(már akinek nem habzsolós macskája van 🙂).
2020. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A törvény a 8 hét.

Nem tenyésztő, hanem egy gazdi, akinek a kertjébe szült egy kóbor macska.

Nem keverem a kajákat, több óra különbséggel kapnák/kapja a mostani cica is.

Anyatej pótló nem kell már neki, de a hiányérzet plusz a folyadékpótlás miatt szeretnék adni neki kevés laktózmentes tejet. Ártani nem árt.

Valószínűleg az első variációt választom, reggel-este száraz, mellé kevés tej, napközben meg kapnak rendes ételt a ropin túl, mondjuk 2x.

2020. máj. 18. 18:04
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végeztem.
2020. máj. 18. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!