Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám felszokott az...

A macskám felszokott az asztalra! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éves kan cicám felszökik az asztalra, beleeszik az ételbe, eddig nem csinálta, mit tegyek ellene?

#macska vs. asztal
2020. jún. 12. 18:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
Küld le az asztalról, illetve ne hagyj kinn ételt.
2020. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%
enyém is csinálta egy ideig, és mivel nem értette, és már a tűzhelyre is felugrált, a nyomaték kedvéért kapott egy taslit. abbahagyta, de kaját tényleg ne hagyj elöl.
2020. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk is volt egy macskánk amelyik lopott, egyszer sütöttem magamnak kolbászt, annyira hagytam magára míg bementem a spájzba kenyérért, mire kijöttem, már le is lopta az asztalról.

Nyakon kell csapni, mikor csinálja és megtanulja, hogy nem szabad.

A kiváltó ok amúgy az, hogy éhes, ha jóllakott lenne mindig, lehet nem csinálná. Persze túl sem szabad etetni, újabban nálunk mindig van ropi az egyik tányérjában, a mostani macskáink nem mennek fel.

2020. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Nem szabad csapkodni. Le kell locsolni őt, ha felmászik az asztalra.
2020. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Vízipisztoly. Szó nélkül a popójára egy- két adagot.


Nem fájdalmas, csak kellemetlen. Egyszer csak beugrik neki, hogy az asztalra ugrás kissé fura érzést okoz.

2020. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
A vizipisztoly helyett jó a virágspriccelö is.
2020. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Vízipisztoly vagy egyéb "távolsági fegyver" (fontos, hogy ne okozzon fájdalmat, csupán kicsit ráijesszen vagy pici kellemetlenséget okozzon csak) akkor a leghatásosabb, ha közben a macska nem vesz észre.


Ha amolyan "égi büntetés"-ként kapja, azaz szerinte automatikusan megtörténik ha felmegy, akkor nem fogja többet csinálni.


Ha tudja hogy te voltál, akkor a hátad mögött felmászkálhat.

2020. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
41%

Egyáltalán ne ütlegeld az állatod, soha, semmi miatt! Ne köcsögösködj vele, egy macskától amúgy is ezerszeresen visszakapod.

Amikor felmegy, menj oda, tedd le az asztalról, és mondd neki hogy "nem". Így hamar meg fogja tanulni a szó jelentését. Ezt ismételd, max a nagyon sokadik alkalomnál hangosabban mondd a nemet, tudni fogja hogy ezt nem szabad. Ha az égvilágon semmit nem használ ez, akkor szóba jöhet, amit a 7-es írt, valami pici kellemetlenség a cicádnak, amit összeköt az asztallal. Nálam ilyen gond egyáltalán nincs, sose vertem őket mégis szót fogadnak nekem, mert imádjuk egymást. Ha olykor mégis olyat csinálnak amit nem szabad akkor szépen szólok nekik és már abba is hagyják, ez csak figyelemfelkeltést jelent. Ismerd meg a macskád, foglalkozz vele sokat, és nem fog rosszalkodni.

2020. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

Tudjátok mi az a tudatos nevelés? Mire előveszitek a vízipisztolyotokat, már nem fogja érteni miért kapja a locsolást, és újra meg fogja csinálni. Mikor rajtakapjátok a rosszon, nem sok időtök van megértetni, vele, hogy nem szabad. Én is elítélem az állatkínzást, de azért ne essetek már át a ló túloldalára, állatokról van szó.

És már nem azért, de én kaptam anyámtól fülest, hála istennek, hogy nem egy pohár vizet öntött nyakon mikor rosszat csináltam. Ne okozzunk fájdalmat, ne nevettessetek már, hogy egy tasli fájdalom okozás, a tüdőgyulladás az az.

2020. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%
Én megfogtan a grabancát, és egy határozott mozdulattal leraktam az asztalról, miközben mondtam ezerrel neki, hogy mit képzelsz, nem szabad stb. 2x csináltam meg, azóta se asztal, se pult, semmi ilyesmi. Nem rángattam, nem vágtam földhöz, nem ordítottam, csak egy kellőképpen határozott fogás volt, megfelelő hangsúllyal. Leesett neki. Van pár ismerősöm, aki szerint már sz is brutális, mert szegény cica. Na, hát náluk fel is megy a macska a pultra meg az asztalra, 2 percre nem lehet otthagyni semmit. Na, azért nehogymár a nyúl vigye...
2020. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!