Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond a cicàmmal?...

Mi lehet a gond a cicàmmal? Mitől hànyt?

Figyelt kérdés

1 éves, ivartalan kandúr.Jó minőségű szàraztàpot eszik, amit imàd, de ő egyébként mindent, nagyon jó étvágyú cica, néha màr túlságosan is, folyton enne..

Ma reggel megkapta a napi adagjàt, aztán voltunk kint sétàlni, de ott maximum füvet evett, illetve még szöcskével làttam őt jàtszani, azt hiszem, azt is megette. Kapott később màsodszorra enni, de azt nem is vettem észre, hogy meghagyta, ami nàla sosem fordul elő. Majd ezután nem sokkal hànyt, nem is keveset, ilyen teljesen folyékonyat, szóval nem megemésztetlenül volt benne az étel. Ahogyan takarítottam, làttam egy pici papírgalacsint, de nem tudom, hogy az màr eleve ott lehetett-e a földön, mert belőle kiindulva előfordulhat, hogy lenyelte, mivel iszonyat rossz cica, olyan mint egy, kutyus, mindent megràg, el visz a szàjàban, és néha sajnos le is nyeli, nagyon kell rà ezért figyelnem, pl. a szívószàljaimat lopkodja sokszor.Pàr napja a fürdőruhàm magdzagjàból evett meg vmennyit, de utàna nem volt gond, kakilt, nem volt semmi a vàltozàs a székletében, és ma reggel is.A hànyàs óta nem kér enni, nem eszi meg a szàrazat, nedvesből evett kicsit, úgy tűnt abból enne többet is, csak gondoltam, ilyenkor inkàbb a szàraz lenne a gyomorkímélőbb..Azóta sajnot még egyszer hànyt egy picit, de még a nedves előtt. Most nem merek neki adni nagyon kajàt, nehogy megint behànyjon...

Egyébként,.ő még sose hànyt, biztosan valami lehet a gyomràval.

A kedve jó, jàtékos.

Előre is köszi!


2020. jún. 13. 23:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jesszus, ne ijessz meg ennyire, alapból jól van, de holnap, vagyis ma beviszem. Itattam gyorsan fecskendőből , azt elfogadta, úgy tűnt szomjas, de magàtól nem iszik.
2020. jún. 14. 01:17
 12/15 anonim válasza:
Valószínüleg beteg, de nem árt ha megnézi a doki, mert lehet súlyos. A mi cicánk is valszeg beteg volt és meghalt
2020. jún. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Valami idegen test van a gyomrában ami ki akar jönni, valószínű be is gyulladt neki. Erre kúrálta magát fűvel! Papír, más darabok.. megadtad a választ! Megint valamit megevett! Azért nem eszik amiért te sem ennél hányásos időszakban, elcsapott hassal.. rosszul érzi magát! Nedves kaját egyen, mert abban sok a víz! De ne valami gagyit, mert a gagyi aszpikjától hasmenése lesz és semmi tápanyag! Jó, hogy adsz neki pluszban vizet, mert a cicák ha kicsit is rosszul vannak, egyböl elutasítanak mindent. Pluszban mehet multivitamin paszta is és én adnám a szőroldót, mert az zsíros és talán kicsusszan vele az idegen test, ha bevonja a gyulladt hasikáját, akkor lehet eszik többet!

Ha kemény a hasa vagy minden kaja után puffad, semmi nem marad meg benne, akkor azonnal doki, mert az bélelzáródás és órái lehetnek hátra!

2020. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Evett egy kis nedveset, néha fel kel, rosszalkodik is kicsit, de feltűnően jó cica most...

Jézusom, remélem, nem tényleg van valami a pocakjában..:( 3-tól van ma csak doki.Nem kemény a hasa.

2020. jún. 14. 12:10
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem akarok mást vagy többet hozzáfűzni, mindent leírtak előttem. Írj majd mi volt, remélem minden oké lesz!
2020. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!