Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokat iszik a kiscicám, ez...

Sokat iszik a kiscicám, ez normális?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hetes kiscicám, aki mostanában elég sok vizet szokott inni.


Korubelul 25 - 30 fok van abban a helyiségben, ahol van, viszont ezek mellett a viselkedése nem változott meg, ugyan olyan játékos meg bújós mint eddig volt.


Minőségi száraztápot kap, amiből kevesebbet eszik, mert nagyobb a hústartalma.



2020. jún. 20. 11:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Adj neki a szárazon kívül egyéb tápot is, mert vesebeteg lesz, ha csak azon él. Azért iszik annyit szerencsétlen, mert száraztápon tartod!
2020. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 DyttaDetty válasza:
74%
Feltétlenül egyet értek az előttem szólóval, csak a száraz táp nem jó. Az én macskám is vedeli a vizet, ha túl sok száraztápot kap.
2020. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
9%
A mi felnőtt macskánk mindennap kap egy kanál laktózmentes (a laktózt nem bontja a macskák szervezete) tejfölt a kalcium miatt, alutasakos tápot 2-3 zacskóval (ezek már 10 dekás helyett csak 85 dekásak, nem elég neki kettő), nyers csirkehúst kis darabokra vágva, és főtt-sült baromfihúst is, ha épp az van. Te olyan egyoldalúan eteted azt a kicsit, hogy nem lesz belőle egészséges cica.
2020. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Eddig alutasakos eledelt kapott, viszont arról meg azt olvastam, hogy az se jó a macskának.. Akkor most mi a jó neki?
2020. jún. 20. 11:42
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes macska még szopós, nem lehet kizárólag száraztáppal etetni.
2020. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nagyk9nyvet vezetni,a macska eteteserol.


Száraz legyen előtte.

Kaphat konzervet is.

Kaphat nyers kaját is.

Persze ne sertést


Mindig legyen előtte víz.


Az a lényeg, hogy nem szabad csak egy felet kapnia.


Ha kinti akkor könnyebb, mert a száraz mellett majd osszekapkodja az egeret.


De most nagyobb kárt okozhat neki a magas fehérje tartalmú kaja.

2020. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
12%
Etesd a 3-as válaszoló szerint.
2020. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Persze, víz az mindig van előtte, illetve száraztáp is, viszont olvastam egy külföldi, kifejezetten macskákkal foglalkozó fórumon, hogy az alutasakos kaják nem olyan jók mint a száraz tápok, mert:


- Alacsonyabb a tápértékük, mert nagy részük vízből áll (Még a drágábbaknak is)


- Cica hamarabb elkaphat valami betegséget tőle, mert ha például este kirakok neki a tálkájába egy picit, és reggelre nem eszi meg az egészet, akkor a baktériumok működésbe lépnek a kajában, és emiatt kialakulhat nála valamilyen bélbetegség is.


Amit a harmadik válaszoló írt, biztos hogy jó, viszont nincs lehetőségem arra, hogy minden nap csirkehússal / egyéb baromfihússal, meg laktózmentes tejföllel etessem meg a macskámat..


Ételmaradékot / nyers húst nem szívesen adnék neki, mert én például nagyon fűszeresen szoktam főzni, és az tuti nem tenne jót a cica emésztésének, a kezeletlen húsokban meg megint ott van a kockázati faktor (férgesség pl)

2020. jún. 20. 12:00
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy enyhén kényszeres?
2020. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Kényszeres? Mire célzol?
2020. jún. 20. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!