Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetek beilleszkedn...

Hogyan segíthetek beilleszkedni egy kölyökmacskának?

Figyelt kérdés
Körülbelül 8hetes keverék kislány. Ma délelőtt hoztam el, egy fedetlen kartondobozban utazott mellettem az anyósülésen 4 kilómétert. Útközben viszonylag nyugodt volt, folyamatosan simogattam, és nem próbált meg elszaladni, de sokat nyávogot. Hazérve letettem a szobában, és egy rövid ideig a mozdulatlanul hasalt a szőnyegen, később elbújt az ágy alá, és onnan nyávogott. A közeledésemre megróbált meghátrálni, de nem volt agresszív. Odavittem a tányérjához, amiben nedves eledel volt. Gyanakvóan szagolgatta, majd nyalogatta egy kicsit, de a szilárd darabokból nem evett. Ezután ismét elvonult egy fedett sarokba, és onnan nyávogott tovább. Sajnos nekem el kellett jönnöm dolgozni, és azóta egyedül van bezárva. Hagytam neki friss vizet, kaját, és tiszta alomtálcát. Holnap szabad leszek, és egész nap tudnék vele foglalkozni.

2020. jún. 20. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
1 néha dolgozni is kell valakinek
2020. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Akkoris felőtlenségre vall úgy befogadni egy macskát hogy utánna azonnal magára hagyják egy fél napig. Kérdező gondolom egyedül élsz, ez inkább maradjon is így!
2020. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

3 a macskának meg jobb lesz tetvesen éhendögleni az utcán

Ez egy állat nem egy ember, ráadásul a macska félig meddig vadállat nem lesz annak semmi baja pár óra magánytól nem egy kisgyerek az

2020. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
huu emberek: dögöljön meg a macska mi a franc van veletek?
2020. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
#4 a macskának az lenne a legjobb ha egy szerető felelősségteljes gazdi fogadja örökbe, akinek van lehetősége és ideje foglalkozni vele. Minden más állatkinzás.
2020. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen pici még, érdemes lett volna 1-2 hét szabit kivenni, mert így nagyon nehéz lesz neki is, meg neked is. Ilyenkor tudnátok a legjobban összecsiszolódni, neki meg kéne az új helyzetben, hogy legyen egy támasza.

A kérdésre válaszolva: főként türelem kell. Ne pakolgasd a táljához, hagyd, hogy ha ő akar, akkor jöjjön elő. Most még új neki minden és meg kell szoknia. Jó, ha van egy zug, ahova el tud vonulni és ahol nem cseszteted (valami kuckó vagy ilyesmi a legjobb, de nálunk egy cica egy polcot szemelt ki erre); aztán csak türelem kell. Ne erőltess neki semmit egyelőre. Sírni pedig fog pár napig valószínűleg, mert - gondolom - az anyjától lett elhozva, ha most 8 hetes, szóval hiányolni fogja még őt egy ideig. Minél többet lennél vele eleinte, mégha passzívan is, annál gyorsabban tovább lépne ezen a szakaszon.

2020. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Türelem. Nem kell erőltetni, legyen kitéve kaja, víz, alom neki, és majd ő nyitni fog feléd.
2020. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem látom rossznak,H nincs otthon egész nap az újdonsült gazdi.

Valószínűleg mikor egyedül van a cica, bátrabban korbemerèszkedik

Persze mellette sokat kell foglalkozni vele,H kialakuljon a bizalom

2020. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!