Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árván maradt kicsimacskákal...

Árván maradt kicsimacskákal hogyan kell bánni?

Figyelt kérdés
A szomszéd padlásán egy macska 4 kicsimacskát szült. De körülbelül egy hónapja, ez szerintem azért is mert a kicsiknek van pár foguk, de nincs az egész kibujva, inkább hátul vannak hiányok. Az anyukat pár órája egy autó elütötte és nemtudtak mit kezdeni a kicsikkel, elválaltam. Mivel tudom őket etetni? Most egy kevés tehéntejet adtam nekik, de nem eszik és nagyon vadak, de ezt idővel megoldom, volt már ilyen macskám. Na de viszatérve tudnátok tanácsokat adni, hogy mivel etethetném őket?

#macska #Kicsimacska #Árvamacska #ElhunytAnyuka
2020. jún. 21. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehén tejet nem kaphatnak, van külön macskáknak való tej azzal érdemes itatni. Én a kiscicámat 4 hetes korától nevelem, mert az anyját ellopták(tényleg ez volt). 4 hetes kortól már apránként lehet szoktatni a szilárd táplálékra is, így fontos lenne elkezdeni kis lépésekben. Boltban lehet kapni külön kiscicáknak való konzerveket/alultasakós ételeket, így én azt adnám neki.
2020. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Macska tápszerrel.
2020. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Tehéntejet nem ihatnak!!! A macskák laktózérzékenyek és a kicsik kiszáradásig fosnák magukat tőle.


Cica tápszert vegyél és azzal etesd őket. Későbbiekben kiscicáknak való minőségi táp, illetve konzerv.

2020. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Vagy keress egy másik anyacicát, hátha hajlandó etetni őket, persze ha nem fárasztják le a saját kölykei.
2020. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most mondta a szomszédom, hogy látta az anyát egereket felvinni és a kicsik kostolgatták. Konzervet adhatok akkor nekik?
2020. jún. 21. 20:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Még nem, még szopizniuk kell.


És konzervből is minőségit kaphatnak.

2020. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Ha már biztosan 1 hónap körüliek, akkor adhatsz nekik kifejezetten kis cicák számára gyártott konzervet. Nem kell tápszer és anyamacska sem.

Tehéntejet semmiképp ne adj nekik!

Felvágottak, kenőmájas is jó.

6 hetesen lehet őket gazdisítani, bár nekem mindkét cicám 1 hónapos volt, mikor hozzám kerültek.

2020. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 felvágottat és májkrémet alapból nem ehetnének a macskák.


És a cicákat 10 hetesen lehet gazdihoz adni.

2020. jún. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tápszerrel próbálkozhatsz, de az én talált almom ennyi idősen már elutasította, egy volt amelyik hajlandó volt cumizni.

Az állatosban lehet kapni ilyesmit, kérdezd meg ott, hogy melyiket javasolják. Én Royal Canint vettem nekik.



Azt megpróbálhatod, hogy összezurmixolod a tápszert jó minőségű nedves kajával, akkor fokozatosan át tudod állítani őket a szilárd ennivalóra.


Állatorvosnak mindenképp mutasd meg őket amint lehet!

2020. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]

Ekorák

2020. jún. 22. 11:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!