Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden kiscica ilyen "rossz"? ...

Minden kiscica ilyen "rossz"? Mindent megrág, a kartondoboz szélét már befalta,nem tudom ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hete befogadtam egy kiscicát. Már 9 hetes. Első perctől nem volt félős,felfedezte a házat. Azonban bánatom hogy a simogatást nem szereti, ha megsimogatom már játszik is a kezemmel. Egész nap az alváson kívül csak játszana. De szó szerint más nem érdekli. Mindent elkezdett rágni, még az almot is eszi néha. A kartondobozt úgy szétrágja mint egy kutya. Plusz állandóan szaglászik mindent. Ha fekszem mellette akkor sem lehet simogatni, támad, enni kezdi a hajam a simi elől elszalad. Soha nem bántotta senki mégis az asztal alatt bújkál ha valaki elhalad a szobában, reggel is csak bújkál amikor keresem. Más kiscica is ilyen? Kezdem feladni hogy nem viselkedik macskaként. Mindene megvan, sokat játszok vele de napi 2-3óránál többet nem tudok de úgylátom ez is kevés. Néha rájön az ötperc és össze vissza rohangál mint az őrült.

2020. jún. 24. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A macskák nem kutyak. El kell fogadni, hogy mások, nem rohannak hozzád, csak ha ők akarnak. Mellettük megtanulod élvezni az apró dolgokat :D nem nyalogatják az egódat.

Ahogy nő, kinövi ezeket a "rossz" szokásokat. Olyanok, mint a gyerkek. Végighaladnak minden fázison.

- hiperaktívak

- aztán "8" évesek lesznek 3-5 hónaposan, akkor már nem lesznek olyan kis eszetlenkék, könyebben nevelni

- kamasz korba lép, akkor kezd egy kicsit lexarni

- ivarérett tini lesz, csak kajálás céljából fogod érdekelni :D

- aztán ivartalanítod és beáll a hormonrendszere, onnantól felnőtt és nyugis macskás macska lesz :)


Szóval fel a fejjel, játsz vele sokat, de soha ne add neki oda a kezed játékra. Ha harapdál, akkor húzd el és vegyél elő neki olyat, amit rágicsálhat miközben hancúroztok.

2020. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A kartondoboz nálunk is sláger, egy smiley-t rágott rá, majd benyomta a felső részt és cicabejáróként használja. De ez még nem is olyan rossz, csak amikor a kirágott darabkákat széthordja a lakásban, vagy épp megeszi..

Az én cicóm kvázi a falat elkezdte kibontani(a tapétát leszedte és mögötte volt belső szigetelés, kirágta, kikaparta).

A függönyt, karnissal együtt leszedte, rendszeresen rajta szokott lógni, mint egy hintán, de amikor a cicus elérte a 6 kilót, szegény feladta.

Mai napig az a szokása, hogy felmegy asztalra, szekrényre meg ahova csak felbír és onnan lelökdös mindent. Rendesen letolja a mancsával, az edényeket, a virágokat(már nincs), mindent, ami ott van, hogy kizárólag ő lehessen ott.

Aztán 2 laptop billentyűzetet is a lakásban karomélezőnek használt.. Plusz minden ágyat, kanapét, fotelt.

Aztán van neki egy plüss bevonatú csörgőlasztija, amivel azt szokta csinálni rendszeresen, hogy beledobja a vizébe, majd kihalássza, onnan viszi az alomba, ott "bepanírozza" és onnan végig focizik vele az egész lakáson, szőnyegen ..

Amíg nem volt társa, addig neki is volt ez az 5 perc, ami nála inkább fél óra volt, hogy elkezdett kergetőzni a saját árnyékával, úgy csinált, mintha kergetnék, amerre járt, tarolt le mindent, most már a társával ketten csinálják ezt, plusz a nagycica tanítja rosszalkodni a picit, persze az mindent eltanul.


De figyi, annyira imádni valóak, amikor rád néznek, amikor alig várják, hogy este, az egész napos rosszalkodás fáradalmait hozzád bújva, rajtad fekve pihenhessék ki, amikor kiborulsz és ők odajönnek és megsimiznek, csipogva kérdik mibaj? Az életem nélkülük üres lenne. Szeresd nagyon, vagy kinövi vagy nem, az enyém még 6 évesen is ugyanilyen rossz, de ő így jó.

2020. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt, tiszta lüke volt. De aztán elmúlt, most már idősebb és többnyire csak alszik. :D A legyeket még mindig szívesen levadássza.


Az enyém is csinálta a paníros labdát, azt hittem csak ő ilyen idióta, de ezek szerint ez valami macska dolog. :DD

2020. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
8-as, nagyon nehéz olyan kiadó lakást találni, ahova állatot engednek, én sem adtam ki olyannak, éppen, mert nekem is van macskám, és tudom, miket művel az ajtókeretek szétkarmolásával stb.
2021. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!