Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédunk elrontotta a...

A szomszédunk elrontotta a cicáinkat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve lakunk itt, van két cicánk, ismerjük a szomszédot, az elejétől kezdve mindig kedves volt velünk. Elmentünk 6 napra itthonról, adtunk neki kulcsot, megkértük, hogy etesse, almolja a cicáinkat addig, elmondtunk neki mindent, beszéltünk telefonon, azt mondta minden rendben. Aztán haza jövünk és akkor meséli, hogy a cicák nem akartak enni először(gondolom mert hiányoztunk nekik), ezért (a megbeszélt, megszokott applaws száraz táp és napi 2x1 db alutasak kettőnek kétfelé helyett) parizert és dobozos tejet adott nekik, mert azt megették, plusz nagyon nyávogtak(szintén gondolom, mert nem voltunk otthon) ezért kiengedte őket az udvarra(4 éves 100% benti cicák 1 hónapos koruk óta).

Félek, hogy betegek lettek, vagy kint kaptak el valamit, vagy a kajától. 2 és fél kg párizsit és 2 liter tejet ettek meg a 6 nap alatt és szinte egésznap kint voltak, csak éjjelre engedte be őket, meg amikor ettek.


2020. júl. 4. 16:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
Legalább volt pár jó napja a cicáknak az egész életi fogság után... A párizsiban max a só jelenthet gondot, és ami a tejet illeti: NEM minden macska laktózérzékeny.
2020. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%
A nem pont nekik való kajától nem lesz semmi bajuk, nem egész életükben azt eszik. Remélhetőleg nem szoktak ki az udvarra, mert akkor nehéz lesz bent tartani őket. A szomszéd meg nem tartotta be, amit megbeszéltél vele, ami nem szép tőle, én ezt látom a legnagyobb problémának.
2020. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%

Végül is ezek csak macskák, hát ha odakint megförmednek, hát mi baj lehet, nem?

Jah nem. Maradjunk annyiban, ha valakire rábíznak valamit, akkor nem kéne önkényesen azt csinálni vele, amit akar. Tehát értem én, hogy jó neki a párizsi (végül is, a fűszer és a só miért csapná szét a veséjét?) meg kint a tűző napon (hát ragadozó az, fogjon amit akar, a toxoplazmozis, bélféreg meg kit érdekel?) de az, hogy az mondja, minden rendben, aztán a macskák ahogy... és akkor ez mehetett be a házatokba?

Még jó, hogy mást nem akart jobban tudni, mint ahogy meg lett beszélve, és nem kötött ki a tv-tek a nappalijában, azzal, hogy ott jobb helye van... Mindegy. Tanultatok az esetből.

2020. júl. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. júl. 5. 09:02
 15/24 anonim ***** válasza:
10%
Amúgy megmagyaráznád mit kerestek nálad egy hónaposan a macskák?
2020. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Találtam őket, tesók.
2020. júl. 5. 10:04
 17/24 anonim ***** válasza:
89%

A bolti tejjel nem biztos, hogy jót tett nekik, de a parizerrel el lettek kapatva rendesen :D És arra is rájöttek, hogy kint sokkal érdekesebb a világ. Majd esznek, ha éhesek lesznek. Most kissé finnyáskodnak és húzzák a bajszukat, de etesd őket úgy, ahogy eddig tetted.


Féreghajtás javasolt, meg cseppents a nyakukra bolha ellenit, ha eddig nem volt rajtuk. Ha megkapták az oltásokat, akkor semmi komoly nem lesz velük.

2020. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
"Találtam őket, tesók." Aha, persze. itt mindenki találja a négy heteseket. Mert azokat csak úgy el szokta hagyni az anyjuk.
2020. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%
#18 Te erre vered minden kismacskákról szóló kérdésekkel, hogy hány hetesen lettek találva? Megnéztem, majdnem mindenhova odaböfögöd ezt az okoskodó, kérdéshez totál nem odaillő kekeckedésedet, ami már rohadtul unalmas.
2020. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

A kiengedéssel csupán az a probléma, hogy mivel nem tanutak meg kint élni, bármi bajuk eshetett volna, kutyák, autók.

Azon kívül, hogy napok óta megy a hasuk, semmi bajuk, ja ..

2020. júl. 5. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!