Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap hoztam haza egy kiscicá...

Tegnap hoztam haza egy kiscicát. Mennyi az esély arra hogy ha magára hagyom, átmegy a szomszédba?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtak egy kiscicát (olyan 3 hónapos lehet), felajánlották nekem és én hazahoztam ideiglenes időre. Nagyon zaklatott volt akkor a hazaút során, de már szerencsére megnyugodott.

Folyton követ, fél a zajoktól, mindenre felfigyel és sokat nyávog. Főleg ha magára hagyom odakint.

Emiatt próbálok minél többet vele együttlenni.

Viszont félek, hogyha magára hagyom akkor a kert után, átmegy a szomszédba is ahol félő hogy bántaná a szomszéd ijesztő kutyája.. szóval szerintetek bizzak benne vagy mindig legyek mellette és vigyázzak rá?


+ baj ha nem kívánja annyira a vizet?:( (szerintem kéne innie azért, ilyen melegben)


((Csak 1 hétig lesz nálam, de nem szeretném hogy baja essen))



2020. júl. 6. 18:57
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Legalább ameddig meg nem szokta az új helyet, ne enged ki! 1 perc alatt alomra lehet szoktatni! Megmutatod neki, kaparsz kicsit a macsaival, aztán legközelebb oda fog menni! Ha meg csak 1 hétig lesz nálad, ne enged ki!
2020. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%

Ne legyen macskàd ha nem tudod bent tartani.

Előbb utóbb elütő egy autó vagy szèttèpi egy kutya.

Mi a p.csának tartanak macskát azok akik sajnálják ráaz idejüket pénzüket. Egy állat tartása az odaadásról szól. Biztosítani kell az ivartalanítást számára, ès macskáknál a benti tartást esetleg kifutóval. Vagy olyan kerítèssel amin nem tud átmenni.

Nagyon primitív Magyarországon még mindig az állattartás , hihetetlen sötétség van a fejekben, és hihetetlen szűklátókörűek a "gazdák".

Egy benti cicácánál biztosítani ezt azt és nem okoz kárt, rendkívül tiszta állatok

2020. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ez oké, de nem csak benti cicák léteznek.

Nyilván odakint a nagyvilágban sok veszély leselkedik rá, de neki is élnie kell, nem kell feltétlenül beszorítani a 4 fal közé.

Szóval ha lesz cicám, es lesz kertem is, en biztosan nem fogom odabent tartani:D

2020. júl. 9. 15:38
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A macskák territoriális állatok. A megszokott, adott méretű környezetben érzik jól magukat a legjobban, ahová nem merészkedik be betolakodó. A vadon élő nagymacskáknak is van egy fix területük, amik naponta körbejárnak - nyilván ez nagyobb - , de ők sem bóklásznak csak úgy szanaszét a vakvilágba. Másrészről a cicák a szokások rabjai, semmivel se szegényesebb egy szobamacska élete, ha ingerdús környezetet teremt neki a gazda, és foglalkozik vele.
2020. júl. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!