Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alig eszik a cicám. Tápot...

Alig eszik a cicám. Tápot váltsak? Feliway?

Figyelt kérdés

7 hónaposan került hozzánk egy Maine Coon nőstény cica, aki már lassan 10 hónapos lesz (még nem ivartalanított). A probléma, hogy nem igazán eszi meg az alutasakos kajáját. Eszik belőle de legalább a fele ott marad, viszont a szárazat eszi (legalábbis többet, mint a másikból). Volt, hogy az alutasakos után elkezdte enni a szárazat aztán mikor az utóbbit elvettem előle ette tovább a nedves tápot. De a legtöbb esetben már azt se eszi utána. Nagyon aggódom mert elég soványka lett.


Most Whiskas-t kap mindkét fajtából de tervezek átállni a Concept for life-re, a szárazát már ajánlották. Próbáltam Real Nature Wilderness konzervet, de azt még annyira sem ette. Tudnátok valamit ajánlani?


Egyáltalán nem kedvetlen, nincs rosszul sem, szóval nem hiszem hogy betegség áll a háttérben, de ha a több “kajacsere” kísérlet után sem változik a helyzet természetesen elviszem orvoshoz.


Olvastam a Feliway-ről hogy ilyen esetben is tudna segíteni, valaki tudna róla véleményt mondani? Akár ebben a témában, akár magáról a termékről hogy mennyire vált be.


/Első MC cicám, ne kövezzetek meg amiért annyira nem értek hozzá/



2020. júl. 13. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van valamilyen kaja, amit szeret, próbáljatok meg utánajárni, hogy mi az összetétele.
2020. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem csodálom, hogy ha whiskast kap enni. Szinte nulla a normális beltartalom benne. A másik táppal jobban járnál. De próbálj ki többet, ami összetételre tartalmaz is valóban húst.
2020. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
*amit szeret és megeszik
2020. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Whiskas ótvar gagyi táp. Minőségi éheztetés lényegében, azért fogy.

A concept már egy fokkal jobb lesz, az középkategóriás, válts mihamarabb. Happy Catet érdemes még megnézni ebben az árkategóriában, abból van nagytestű cicáknak való. Illetve én nagyon jónak tartom a Premiere-t (utóbbi Fressnapf saját márka).


Nedvesből ki kell tapasztalni, mit szeret. Szósz, aszpik, pástétom? Utóbbi valószínűleg nem, ha a RN nem jött be. Én szívből tudom ajánlani a filés kajákat (greenwoods, cosma soup, de zoopluson több más márkának is van ilyenje), nálunk ez oldotta meg a finnyázást. És főképp nincs telenyomva adalékanyagokkal, mint a whiskas.

2020. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Purizont a cicónak! Szárazból.

Nedvesből meg Wild Freedom konzit neki!

Mindkét táplálék elérhető számára a zooplus.hu weboldalon!

2020. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5, Purizon egy MC-nak nem szerencsés, túl erős táp, nagyon magas a fehérjetartalma, megterheli a vesét, májat. Nagytestű cicák pedig alapból hajlamosabbak az ilyen jellegű problémákra.

Jó táp a purizon, de csakis keverve.

2020. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!^^

Még annyi, hogy macskatej jó megoldás a taurin bevitel fedezésére, akkor is ha már nem lesz “kiscica”?

2020. júl. 13. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!