Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicámat...

Hogyan szoktassam le a cicámat arról, hogy félre járjon wécézni?

Figyelt kérdés
12 éves, eddig lakásban tartott cicám van. 3 hónapja kiköltöztünk, és egy fűtött házban élvezi a kintlétet a teraszon. Mióta felderítette a környéket, imád kijárni, és sajnos sokszor nem az alomba végzi el a dolgát. Mivel ez egy társasház, nem lenne jó, ha félre járna wc-zni. Hogyan lehetne leszoktatni, hogy máshova járjon? Eddig nem volt gond, hogy az alomba piszkítson. Vissza lehet szoktatni? Köszi a segítséget!
2008. nov. 25. 18:16
 1/6 anonim válasza:
Benti cica, alomra szeretnéd szoktatni? 2-4 hónaposan került hozzánk a cicánk, mi beletettük a mancsát az alomba, és megmutattuk neki (kapartunk a mancsával, úgy hogy fogtuk), hogy azt lehet és kell kaparászni. Amikor elkezdett fel-le járkálni, keresgélni a lakásban, és megfelelő helyet keresni, akkor is ezt tettük. 2-3 napig voltak csak balesetek, azóta csak oda végzi a dolgát. Kivétel volt a bagzási időszak, amikor minden textilíát megtisztelt, amit csak lehetett, a szőnyegtől az ágyneműig. De az ivartalanítás után többé ezt sem csinálta.
2008. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Bocs, a kérdések kifejtős részét valamiért nem mutatta az oldal, ezért nem annak megfelelően válaszoltam. Huh nehéz ügy. Szerintem ha egyszer felfedezte a természetet a macskusz, akkor elkerülhetetlenül az egész környéket használja majd, amit magáénak tekint. Szerintem megoldást, csak az újra háziasítás, azaz lakásba zárás lenne, de az kitolás vele. :(
2008. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek:( Esetleg ha bekerítenénk a teraszt, és akkor kint is van, meg bent is van, csak a kertbe nem tudna kimenni....télleg nehéz ügy.
2008. nov. 26. 07:30
 4/6 anonim válasza:
hát ha eddig benti cica volt, akkor ne engedd ki, vagy hozz be neki valamit, abba vécézzen. szoktasd rá arra akkor nem fog összevissza csinálni mindenhova.
2008. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kell neki, akkor fogd meg és tedd bele az alomba. Ha kijön, tedd vissza. Így kb. 1 hét alatt odaszokik.

A 6 cicámat is így sikerült az alomba szoktatni. Ha mellépiszkít, enyhén fenekeld el,(/ENYHÉN!!!/) és mond szigorúan neki, hogy "ejnye".

2009. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz: az ürülékét tedd bele az alomba, és amikor keresi a helyet, bizonyára oda fog menni. Ha nem akkor a korábban említett módszerrel próbálkozz!

(Nem "télleg" hanem "tényleg!)

2009. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!