Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első napja van nálam az új...

Első napja van nálam az új cicám de már nem tartanám meg, nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnapi nappal volt először nálam az új fiú cicám de már nem tudom megszerettetni valahogy, játszik el van eszik nem ez a gond hanem nem is tudom. Azt hittem, jó lesz a macska, meg régóta vágytam rá de amint megkaptam kiment a kedvem tőle. Barátnőmtől kaptam aki ilyen oldalról hozta el egy csajtól. Ő kérte, hogy hozzam el mert elege lett a 2 macsekból de neekm egy is sok :D. Elég cikinek érzem de annyira cuki meg szeretni való ahogy dorombol de nem tudom miért. Mit csináljak szerintetek? Tudom egy nap még semmi de mintha tobb napja lenne itt. Eléggé karmol is eddig nem karmolt csak mostanában így éjszaka. 23l.



2020. júl. 15. 03:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Ha a barátnőd a tudtoddal hozta el neked a cicát, akkor igen, elég gáz. 23 évesen meg kellene tudnod ítélni, hogy neked való-e az állattartás.


Ettől függetlenül ha úgy érzed, hogy nem neked való, akkor keress neki új, megbízható gazdit aki ivartalanítani fogja, megfelelően eteti és tartja. Jobb lesz mindkettőtöknek, de főleg a cicának. Ha így döntesz, akkor minél hamatabb cselekedj, mert később még rosszabb lesz a cicának, hogy megint gazdit kell váltania.


Tanulj az esetből és legközelebb jobban gondold meg, hogy mit szeretnél.

2020. júl. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Szegény cica😢megismer egy gazdát és egyből mennie kell...
2020. júl. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Konkretan mi a problema? En olyan esetrol hallottam, amikor allat halala utan szerez a gazdi egy ujat, hogy nem tudja megszeretni, de ebben az esetben mindig azt javasoljak, hogy adjon neki idot, mert csak a gyasz miatt van.

De az amit te irsz, az fura, mindenesetre lehetseges, hogy az a bajod, hogy szokatlan a helyzet, nem irtad, hogy eddig tok egyedul laktal-e vagy ilyesmi, mert akkor el tudom kepzelni, hogy most valahogy meg nem tudsz megbaratkozni a gondolattal tudat alatt, hogy mar nem csak te vagy a hazban es oda kell figyelned egy kisallatra is.

En azert adnek meg egy kis idot a dolognak, szerintem a kiscicanak mindegy, hogy most azonnal adsz rajta tul, vagy esetleg egy het mulva. Jatssz vele, dobalj neki dolgokat, az aluminiumfoliabol gyurt golyokert altalaban odavannak, aludjatok egyutt, stb, szerintem ne asd el a dolgot rogton egy nap utan.

Igy mindenfele konkretum nelkul ezt tudom javasolni, termeszetesen mas, ha esetleg rajottel, hogy valojaban ruhelled a macskakat, csak videokban voltak cukik.

2020. júl. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
26%
Kamu
2020. júl. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
bocsi 4-es már miért lenne kamu? nem adtam rá olyan okot amiből egyből kamunak tituláld. igaz első nap van macska nálam, de furcsa a helyzet, aludni egyáltalán nem tudtam, folyaatosan ugrált, ágyból le fel de volt amikor aludt. Nos meg kell barrátkoznom vele. amúgy egyedül eddig egy hörcsögögöm volt az picike, de ez a cica nagyobb és szaladgál is. persze könnyű egy egyenes választ adni hogy KAMU mintohgy rendesen válaszolni mint a többiek lent, akiknek igazuk van. így köszönöm az értelmes válaszokat.
2020. júl. 15. 06:43
 6/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szokatlan nekem ez a helyzet még, amúgy barinőm is csak azért adta oda mert nem bírt el 2 cicával, így rám gondolt. Elsőnek persze hogy jó gondolat volt meg imádom a cicákat de valóságban más. Barátnőm alapból megszabadult volna tőle, de mivel én voltam a leggyorsabb így nekem jutott. Amúgy szeretni való mikor hozzám simul és ölelkezni akar de éjszaka alig tudok aludni tőle. Ja és 4-es válaszolónak üzenve nem kamu a kérdés! ha még valaki bedobná a kamu szót. Adok neki egy hetet de ha nem megy akkor mit javasoltok? Barátnőm nem bánná ha mégsem nálam maradna, mert nem az ő dolga már úgymond.
2020. júl. 15. 06:50
 7/34 Lena7 ***** válasza:
93%

Ha lefárasztod,játszasz vele, akkor majd nem fög éjszaka rancsúrozni.


Egy sajátt cica teljesen más, mint amikor mondjuk elmész a barátnődhöz cicázni, vagy valami.


Szerintem várj 1 hetet. Ha utánna sem kell, akkor kereshetsz neki másik gazdát (ami bitang sok idő)


Meg a cicának sem jó, hogy egyik pillanatról a másikvan átkwrül a megszokott helyéről máshova, aztán meg megint túl adnak rajta.


Azért remélem, hogy ki fogtok jönni! :)


Próbálj meg játszani vele, simogatni, hívogasd a nevén stb.

Szerintem egy idő után kötődni fogsz hozzá, ha meg mégsem, akkor találj neki egy szipi szuper helyet, ahol jól érezheti magát :)

2020. júl. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem normális, hogy így érzel. Én évek óta vágytam egy kutyára, végre eljutottunk oda, hogy megvegyük, igen borsos ára is volt, tűkön ültem előtte hetekig, erre elhoztuk és 2 hétig azon gondolkoztam, hogy hogyan monjdam meg a páromnak, hogy meggondoltam magam.. Idegesített, hogy ott van mindig a nyomomban, idegenkedtem tőle, hogy a lakásban van, pedig előtte nem éreztem, hogy ez gond lehet, csalódott voltam, mert nem így képzeltem el egy kölyök kutyát és így tovább. Aztán néhány hét alatt úgy emgszerettem, hogy azóta is elválaszhatatlanok vagyunk. Ne add fel, még rövid idő telt csak el, adj esélyt rá, hogy megszeresd. Ha pár hét után sem múlik el az érzés, keress neki másik gazdát.
2020. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat! azt hittem nem normális ez a helyzet, de akkor lehet még új nagyon és ez ilyen helyzeti fellángolás vagy mi volt. Mert fura hogy egy nagyobb állatka van nálam aki szabadon mászkálgat. Egy hetet mindenképp adok neki, mert cuki és aranyos de mondom, nekem ez még új és néha visszavágyom arra az időszakra amikor egy darab állatom se volt. Viszont tudom a gazdikeresés hosszú folyamat, de addig se ülnék tehetetlenül, hogy itt van velem a cica de én nem érzek semmit iránta :(. De ha ez lesz akkor milyen oldalakat nézzeg vagy hol szokásos ilyesmit csinálni? Amúgy családom is alapból nem szeretiu a macskákat csak miattam engedté, hogy csak a szobámban lesz, így nekik se lenne megterhelő ha eltűnne, de igazatok van :). Mellesleg van egy pici dzungáriai hörcsögöm akit jobban szeretk épp, mert pici nem okoz sok gondot és hát elvan, míg a cica ugrál, ágyra fel le este velem alszik, mert ő az úr gondolom? Kábeket rág, bár elég vastagok nem kéne. Ma is alig tudtam aludni, mert néha féltem ne kapja ki a szememet hirtelen ha épp elalszok, de tudom hogy ugyse tenné, de akkor is volt bennem ilyen félelem.
2020. júl. 15. 07:44
 10/34 A kérdező kommentje:
Addig is várok még válaszokat :). Ha belegondolok, jól meglennék a hörivel is de az is allandoan zörög a kuckójávbal de azt meglehetne oldani más házikóval de a höri kisebb gond mint a cica
2020. júl. 15. 07:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!